مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2651 -تاریخ انتشار : جمعه 14 تیر 1392 -ساعت : 06:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن

انتقاد از ورود غیر متخصص‌ها به شوراها

مازند شورا: چمران همچنین به برخی از بداخلاقی‌های انتخاباتی کاندیداهای دور چهارم شورا‌ها اشاره و گفت: ‌ یکی از این کاندیدا‌ها اعلام کرده بود که در صورت ورود به شورا‌ها قیمت یورو را کاهش می‌دهد این درحالی است که عضو شورای شهر چنین اختیاری ندارد.

رئیس شورای عالی استان با اشاره به بررسی چگونگی نحوه تعامل شورا‌ها در دور چهارم با دولت یازدهم گفت: امیدواریم با ارائه راهکارهای لازم تعامل دولت آینده با شورا‌ها نسبت به گذشته بیشتر شود تا مشکلات گذشته برطرف شود.

 به گزارش مازند شورا به نقل از مهر، مهدی چمران رئیس شورای عالی استان در پایان برگزاری هجدهمین اجلاس ادواری دوره‌های اسلامی استان‌ها با اشاره به اینکه براساس نتایج حاصله از برگزاری این جلسه مقرر شد هر سه ماه یکبار این اجلاس برگزار شود تاکید کرد: در این اجلاس مسائل و مشکلات شورای عالی استان‌ها مطرح و برای آن راهکار اتخاذ شد.

وی ادامه داد: در این جلسه نسبت به نحوه تعامل شورا‌ها با دولت یازدهم و برعکس آن نیز گفتگو شد و راهکارهایی دراین زمینه ارائه شد وامیدواریم در دولت یازدهم مسائل و مشکلات گذشته تکرار نشود.

رئیس شورای عالی استان همچنین از برگزاری جلسات آموزشی ویژه منتخبین شورا‌ها در دور چهارم خبرداد و گفت: از وزارت کشور تقاضا شده است تا شرایطی برای آموزش و توجیح افراد انتخاب شده برگزار کنند تا پیش از شهریور ماه یعنی آغاز رسمی شورا‌ها اعضا با شورا‌ها و عملکرد آن آشنا شود.

چمران همچنین به برخی از بداخلاقی‌های انتخاباتی کاندیداهای دور چهارم شورا‌ها اشاره و گفت: ‌ یکی از این کاندیدا‌ها اعلام کرده بود که در صورت ورود به شورا‌ها قیمت یورو را کاهش می‌دهد این درحالی است که عضو شورای شهر چنین اختیاری ندارد.

رئیس شورای عالی استان مازندران نیز در این اجلاس گفت: ۵۱ نفر از هموطنان در سال جاری در دریا غرق شده‌اند این در حالی است که ناجیان دریا از ابتدای امسال حقوقی دریافت نکرده است. باید تدابیر لازم برای این امر انجام شود چراکه در غیر این صورت شاهد تکرار این حوادث خواهیم بود.

رئیس شورای عالی استان مازندران با اشاره به اینکه حقوق ناجیان دریا از ابتدای امسال پرداخت نشده است، تصریح کرد: این موضوع اهمیت بسیاری دارد و باید دولت به آن بپردازد.

حجت الاسلام ابوترابی نایب رئیس مجلس که در این جلسه به عنوان میهمان حضور داشت نیز گفت: ‌قطعا این موارد را یادداشت می‌کنم و از طریق مجلس پیگیری آن خواهم بود همچنین ارتقا سطح آگاهی و آموزش نیز مواردی است که در این مورد باید به آن پرداخته شود.

نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان از ورود شاگرد هندوانه فروش به شورای شهر خوزستان خبرداد و گفت: این فرد که مدرک تحصیلی لازم را ندارد به شورای شهر خوزستان راه یافته است که با توجه به نبود تحصیلات لازم قانون در این باره زیرپا گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه ورود این فرد به شورا یک آسیب بزرگ محسوب می‌شود، تاکید کرد: ‌در صورتی که مدرک تحصیلی اعضا نباید کمتر از فوق دیپلم باشد چگونه این فرد توانسته است تایید و انتخاب شود به گونه‌ای که نمایندگان مجلس استان نیز این فرد را تایید کرده‌اند.

قبادیان نماینده استان ایلام در شورای عالی استان نیز با اشاره به نحوه تعامل دولت با شورا‌ها درباره انتخابات شورا‌ها گفت: خوشبختانه یا متاسفانه افرادی به شورا‌ها راه یافته‌اند که تخصص لازم را ندارند و بهتر است این افراد کسانی را که در دوره‌های گذشته حضور داشته‌اند را برای فعالیت فرادستی شورا‌ها انتخاب کنند.

عباس دهقان نماینده بوشهر در شورای عالی استان نیز با انتقاد از اینکه در بررسی صلاحیت نامزدهای شورا‌ها به سوابق اجرایی داوطلبین رسیدگی نشد، گفت: باید بگویم یک فرد ورزشکار که تاکنون تنها ورزش کرده است و تخصص اجرایی ندارد چگونه می‌تواند برای شهرش مفید باشد این افراد تهدیدی برای شورا‌ها هستند.

حجت الاسلام ابوترابی  نیز در این اجلاس گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا نماد مدیریت در سایه گفتگو و خرد جمعی هستند. مردم نمایندگان خود را برگزیده‌اند برای مثال در شهر تهران حضور نمایندگان شورای شهر تهران یعنی تمام مردم تهران به گفتگو دعوت شده‌اند.

ابوترابی ادامه داد: کسی تردید ندارد در بهبود مدیریت شهرها و روستاها در طول این سه دوره که از تشکیل شوراهای شهر و روستا می‌گذرد در مقایسه با قبل از تشکیل این شوراها معدل کار بسیار معدل ارزشمندی است و کار شما نمایندگان شوراها انصافا کار بسیار بزرگی است.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات، شورای شهر، - -

نظر شما در مورد : انتقاد از ورود غیر متخصص‌ها به شوراها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها