مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2652 -تاریخ انتشار : جمعه 14 تیر 1392 -ساعت : 06:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دوره آموزشی برای منتخبین شوراهای اسلامی شهر و روستا

مازند شورا: رئیس شورای عالی استانها گفت: دوره آموزشی برای اعضای جدیدی که وارد شورای اسلامی شهر و روستا می شوند درنظر گرفته شده است.

رئیس شورای عالی استانها گفت: دوره آموزشی برای اعضای جدیدی که وارد شورای اسلامی شهر و روستا می شوند درنظر گرفته شده است.

به گزارش مازند شورا به نقل از واحد مرکزی خبر، مهدی چمران در حاشیه هجدهمین اجلاس ادواری روسای شوراهای اسلامی استان های سراسر کشور در مصاحبه با خبرنگاران افزود: این اجلاس هر سه ماه یکبار تشکیل می شود و تاکنون در استان های مختلف برگزار شده و نخستین بار است که در تهران برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه در این اجلاس ، روسای شوراهای استان ها حضور دارند، گفت: در این اجلاس مسایل، مشکلات، تجارب و نیاز شوراها مطرح می شود.

چمران افزود: عموما دستور جلساتی مطابق با مسایل روز مطرح و بر روی آن دستور جلسات کار می شود و کمیسیون هایی تشکیل می یابد و نتیجه آن به بحث گذاشته می شود. همچنین تصمیم هایی گرفته می شود که بعضی از آنها به صورت مصوبه تاکنون به شورای عالی استانها هم ارسال شده است و حتی به مجلس شورای اسلامی نیز فرستاده ایم.

وی گفت: امروز هم نخستین موضوع نحوه تعامل شوراها و دولت جدید بود که تعامل دولت جدید با شوراها را نیز اضافه کردیم.

رئیس شورای عالی استانها افزود: شوراها تاکنون این تعامل خوب را داشته اند و قطعا هم خواهند داشت.

چمران گفت: در برخی از استانها نیز تعامل خیلی خوب بوده و در برخی از جاها به طور بایسته نبوده است.

وی افزود: در این باره راهکارهایی اندیشیده شد که آنها را با آقای دکتر روحانی رئیس جمهور منتخب و مسئولان دیگر مطرح خواهیم کرد.

چمران گفت: در این جلسه بحث آموزش اعضای دوره جدید شوراها نیز مطرح شد.

وی افزود: در این جلسه توضیح داده شد که با وزارت کشور و آقای نجار وزیر کشور تفاهم نامه ای را تدوین و امضا کرده ایم تا در این فرصت برای آموزش یا توجیه افراد و اعضای جدیدی که وارد شورا می شوند و تا شهریور هم فرصت دارند، استفاده کنیم.

رئیس شورای عالی استانها گفت: باید پیش از تشکیل شورای چهارم از این فرصت برای آموزش به خوبی استفاده شود.

چمران افزود: البته این کار به صورت استانی خواهد بود زیرا نمی توان همه شوراها را در اینجا جمع کرد.

وی با بیان اینکه این آموزش در دوره قبل هم بود، گفت: در شورای دوره سوم فرصتی سه چهار ماهه بود و آن موقع هم ما چنین پیشنهادی را دادیم و عملی شد.

چمران افزود: بسیاری از کسانی که وارد شورا می شوند وظایف اولیه شوراها را نمی دانند و تجربه ای ندارند که در این آموزش ها مسایلی مانند قانون شوراها، ساختارهای شوراها و نحوه کار در شوراها مطرح می شود.

وی گفت: برخی از این اعضایی که وارد شوراها شده بودند در تبلیغات خود مسایلی را مطرح کرده بودند که در صلاحیت شوراها نیست و اگر شوراها هم به این مسایل بپردازد به عنوان یک پیشنهاد باید داده شود.

رئیس شورای عالی استانها افزود: در این دوره های آموزشی وظایف اصلی، نحوه کار شوراها و قوانین تبیین می شود به خصوص که قوانین مرتبا درحال اصلاح است و آخرین قوانینی را که تنقیح شده است باید به شوراها ارائه داد.

چمران گفت: قرار شد مدارک و اسناد و همه اینها به صورت لوح فشرده و الکترونیکی تهیه و در اختیار افراد قرار داده شود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شوراها ،شورای شهر، آ - -

مطالب مرتبط با : دوره آموزشی برای منتخبین شوراهای اسلامی شهر و روستا
نظر شما در مورد : دوره آموزشی برای منتخبین شوراهای اسلامی شهر و روستا

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها