مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 26536 -تاریخ انتشار : جمعه 23 تیر 1396 -ساعت : 18:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عصرانه‌های شادی در تهران

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری ویژه‌برنامه «عصرانه‌های شادی» خبر داد.

مازندشورا:حجت‌الاسلام حسن ناصری‌پور،  درخصوص جزییات این ویژه‌برنامه گفت: عصرانه‌های شادی یکی از برنامه‌های جشنواره تابستانی تهران است که با رویکرد افزایش شادی و نشاط برای گروه‌های سنی گوناگون در نظر گرفته شده و در آن بازی‌های سنتی ایرانی ترویج می‌شود، بازی‌هایی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: این برنامه در مناطق ۲۲گانه شهر تهران شنبه تا پنجشنبه هر هفته، از ساعت ۱۷ تا ۲۱ اجرا می‌شود. برای روز جمعه نیز ویژه‌برنامه «آدینه‌ها عیدند» پیش‌بینی شده است. همچنین برای هر هفته یک شعار تعیین شده که عصرانه‌های شادی بر اساس آن شعار اجرا می‌شود و به مناسبت‌های تقویمی نیز توجه شده‌است.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری تصریح کرد: بخشی به نام «پیشنهاد خوب» در این ویژه‌برنامه طراحی شده که در آن مراکز خیریه معتبر معرفی می‌شوند تا کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست به برنامه دعوت شوند؛ چراکه این اقشار به طور معمول دچار محرومیت‌های فرهنگی هستند و استفاده آنها از برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری حائز اهمیت است.

ناصری‌پور به فراهم کردن امکان انجام بازی‌های گوناگون در این برنامه اشاره کرد و گفت: با توجه به گسترش بیش از حد بازی‌های رایانه‌ای و کم‌تحرکی کودکان و نوجوانان، در برنامه عصرانه‌های شادی بازی‌های میدانی، فکری و شهربازی بادی نیز در نظر گرفته شده است. برنامه‌های نمایشی مانند خیمه‌شب‌بازی و نمایش‌های خیابانی، برنامه‌های ورزشی و تفریحی و پخش فیلم‌های کوتاه، آموزشی و انیمیشن با توجه ویژه به گروه سنی کودک و نوجوان از دیگر برنامه‌هاست.

براساس گزارش پایگاه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، عصرانه‌های شادی از ۱۷ تیر ماه آغاز شده و تا پایان تابستان ادامه دارد. مکان برگزاری این برنامه با توجه به شرایط مناطق متفاوت است؛ برخی مناطق برنامه را در مراکز فرهنگی و گروهی دیگر در بوستان‌ها میزبان شهروندان هستند. شهروندان برای دریافت اطلاعات بیشتر از برگزاری «عصرانه‌های شادی» می‌توانند به فرهنگسرای محل سکونت خود مراجعه کنند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عصرانه‌های - برنامه - فرهنگی - برنامه‌های - بازی‌های - تهران - ویژه‌برنامه - مناطق - کودکان - برگزاری - شهروندان - مراکز - گرفته - ناصری‌پور - گوناگون - ادامه -

نظر شما در مورد : عصرانه‌های شادی در تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها