مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2660 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 تیر 1392 -ساعت : 12:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اعتراض دوباره کیادهی/ خانواده‌ای پول رای را پس داد

اعتراض دوباره کیادهی/ خانواده‌ای پول رای را پس داد

مازند شورا: بالغ بر 50 نفر از نامزدهای انتخابات شورای شهر ساری، مصر به رسیدگی به شکایت هستند/ خانواده‌ای به دفتر شورا آمده و مبلغی که توسط یکی از نامزدهای انتخابات به آنها داده بود تا به رای دهند را به شورا تحویل داد/ رئیس سازمان عمران و 2 تن از مشاوران شهردار ساری در این زمینه باید عزل شوند.

مازند شورا: جلسه علنی یکشنبه شورای شهر ساری به علت به حد نصاب نرسیدن اعضا، تشکیل نشد.

به گفته نقیبی، احمدی در سفر مشهد بود و آقامیری و رضایی‌فرح‌آبادی هم به تلفن‌های خود پاسخ ندادند.

 *با کسانی که با رای پاک به شورا راه یافتند کاری نداریم

 محمدحسن محمدی کیادهی در پی تشکیل نشدن این جلسه، در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در رابطه با برگزاری انتخابات شورای شهر ساری،اظهار داشت: هر روز که از برگزاری انتخابات شورای شهر فاصله می‌گیریم باید مانند انتخابات ریاست‌جمهوری، به آرامش برسیم و از جو احساسات و شور و هیجان ویژه انتخابات فاصله بگیریم اما در ساری فضای دیگری به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه طبق قانون، هیئت نظارت و هیئت اجرایی شهرستان 2 روز فرصت دارند که شکایت‌های نامزدها را جمع‌آوری کنند و پنج روز هم فرصت پیگیری دارند، گفت: اما این کار 12 روز به درازا کشید و این خود، یک تخلف هیئت نظارت است.

کیادهی با اشاره به اینکه همچنین هیئت نظارت استان هم 15 روز وقت رسیدگی به شکایات دارد، ادامه داد: اگر هیئت نظارت استان در این مدت صحت انتخابات را تایید کرده این هم خلافی بر دیگر تخلف‌های هیئت نظارت است.

 وی یادآور شد: فرماندار ساری هیچ توضیحی درباره تاخیر در اعلام نتایج و رسیدگی به شکایت‌های نامزدهای انتخابات شوراها و صدور اطلاعیه‌های متفاوت، به فرد یا نهادی ارائه نداده است.

 عضو شورای شهر ساری با بیان اینکه هنوز تعداد بالغ بر 50 نفر از نامزدهای انتخابات شورای شهر ساری، مصر به رسیدگی به شکایت هستند، گفت: این مسئله شخصی نیست و موضوعی است که به حیثیت شهر ساری وابسته است و از دلسوختگان و نخبگان تقاضا داریم اعتراض خود را در این باره اعلام کنند.

وی، خاطرنشان کرد: چند روز قبل، خانواده‌ای به دفتر شورا آمده و مبلغی که توسط یکی از نامزدهای انتخابات به آنها داده بود تا به رای دهند را به شورا تحویل داد و این مسئله را صورتجلسه کردیم.

کیادهی گفت: این خانواده بعد از دریافت پول، دچار عذاب وجدان شده بودند.

این عضو شورا خاطرنشان کرد: رئیس سازمان عمران و 2 تن از مشاوران شهردار ساری در این زمینه باید عزل شوند.

وی یادآور شد: با کسانی که با رای پاک به شورا راه یافتند کاری نداریم.

 کیادهی ادامه داد: اگر می‌گویند انتخابات قبیله‌ای است، آن فردی که در کنار نفر اول شورای شهر ساری، رای آورده قبیله‌اش کجا بود و روزمه‌اش چیست؛ همان رزومه پول؟

وی خاطرنشان کرد: این موضوع برای شهر ما زشت است.

*تابع قانون هستیم

فرامرز نقیبی -رئیس شورای شهر ساری- در همین رابطه اظهار داشت: شهردار ساری از طرف هر نامزد انتخابات شورای شهر ساری که به ستاد دعوت شد، به آن ستاد سرکشی کرد.

وی ادامه داد: در مقامی قرار ندارم که صحت انتخابات را تایید کنم چراکه ستاد انتخابات، برگزار کننده بود و آنها صحت انتخابات را تایید می‌کنند و ما تابع قانون هستیم.

منتخب مردم در چهارمین دوره از انتخابات شورای شهر ساری، یادآور شد: در بسیاری از شهرهای استان، برخی نامزدها نسبت به این انتخابات اعتراض دارند و قانون هم حقی برای آنها در بازشماری صندوق‌ها لحاظ کرده است.

رئیس شورای شهر ساری، تصریح کرد: انتخابات در ساری مورد تایید ستاد انتخابات و هیئت نظارت قرار گرفته و به جز یک شهر در گیلان، خبری از ابطال انتخابات در شهر دیگری از شهرهای کشور نشنیده‌ام./ مازند نومه

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران،ساری، شورا- - -

مطالب مرتبط با : اعتراض دوباره کیادهی/ خانواده‌ای پول رای را پس داد
نظر شما در مورد : اعتراض دوباره کیادهی/ خانواده‌ای پول رای را پس داد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها