مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 26630 -تاریخ انتشار : شنبه 24 تیر 1396 -ساعت : 21:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نصب لوازم کاهنده مصرف آب

مازندشورا: شهردارآنلاین: یونسلو گفت: با همکاری مرکز تحقیقات ساختمان و نظام مهندسی برای اصلاح مبحث ساختمان اقدام کردیم تا مصرف در تاسیسات آب کنترل شود که این کار انجام شد و قرار است پس از تدوین ابلاغ شود.

مازندشورا: صادق یونسلو گفت: بر اساس این همکاری همه سازندگان که برای گرفتن پروانه به شهرداری مراجعه میکنند باید به نظام مهندسی برای انتخاب مهندس ناظر تاسیسات نیز مراجعه کنند تا تاسیسات آب و لوازم کاهنده در ساختمان نصب شود در غیر این صورت شرکت آبفا به آنها انشعاب نمی دهد.

وی درباره کولرهای آبی نیز گفت: همزمان با فصل گرما و روشن شدن کولرهای آبی در پیک مصرف، مصرف کولرها نیز به سایر مصارف اضافه می شود به طور مثال در شهر تهران یک کولر آبی اگر 20 ساعت کار کند 150 لیتر به ازای هر کولر 6 هزار، آب مصرف می شود.

مدیر دفتر مدیریت مصرف آبفای استان تهران افزود: در شهر تهران 3 میلیون کولر آبی وجود دارد که مصرف انها روزانه به 450 میلیون لیتر بالغ می شود و اگر میزان مصرف را محاسبه کنیم در پیک مصرف آب رقم زیادی به مصرف اضافه می شود.

یونسلو به شهروندان تهرانی توصیه کرد: به نشتی کولر توجه کنند و برای کم شدن مصرف آب برای کولرهای خود سایبان تهیه کنند.

او گفت: در مدیریت مصرف بعد نگرشی آن این است که آب مایعی است که باید برای آیندگان هم در نظرگرفت و از بعد تجهیزات و استفاده از تکنیک های کاهش مصرف نیز باید به کشورهایی که در این زمینه موفق بوده اند و الگوی مصرف خود را به کمتر از نصف مصرف ما کاهش دادند توجه کنیم.

یونسلو افزود: استفاده از شیرهای اهرمی می تواند 30 تا 40 درصد مصرف آب را کاهش دهد و در سردوش های معمولی حمام در هر دقیقه 20 لیتر آب مصرف می شود در حالی که با استفاده از سردوش های کاهنده مصرف به 6 لیتر می رسد یعنی 140 لیتر صرفه جویی می شود.

اودرباره فلاش تانک ها نیز گفت: از فلاش تانک های دو مرحله ای که 3 لیتری و 6 لیتری است بنابر نیاز استفاده شود.

مدیر دفتر مدیریت مصرف آبفای استان تهران افزود: از سرشیرها می توان در همه شیرهای نصب شده در منزل استفاده کرد که 50 درصد مصرف را کاهش می دهد.

یونسلو گفت : همچنین شیرهای چشمی در اماکن عمومی از نظر بهداشت و صرفه جویی بهتر است و مصرف را 50 درصد آب را کاهش می دهد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استفاده - یونسلو - تهران - مدیریت - شیرهای - افزود - میلیون - سردوش - لیتری - آبفای - مراجعه - کولرهای - اضافه - کاهنده - استان -

نظر شما در مورد : نصب لوازم کاهنده مصرف آب

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها