مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 26645 -تاریخ انتشار : یکشنبه 25 تیر 1396 -ساعت : 09:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آزادسازی بیش از ۸۰۰ کیلومتر از حریم راه‌های استان همدان

معاون راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان خبر داد:

آزادسازی بیش از ۸۰۰ کیلومتر از حریم راه‌های استان همدان

مازندشورا: در راستای رسیدگی به حریم راه‌های استان همدان از ابتدای امسال بالغ بر ۸۱۲ کیلومتر پاک‌سازی حریم در محورهای مواصلاتی استان اجرا شده است.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان، معاون راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان با اعلام این خبر افزود: به منظور ایمن‌سازی جاده‌ها و پیشگیری از ساخت و سازهای بدون مجوز و اشغال حریم راه‌ها ۱۴۳ مورد از اموری که حریم راه را مورد تعرض قرار می‌داد، متوقف شد.

حمیدرضا پرورشی خرم با اشاره به رسیدگی به درخواست‌ها و اعلام نظر طبق قوانین بیان کرد: تخریب ۷۳ مورد امور اجرایی مانند دیوارکشی یا ساخت و سازهای واقع در حریم راه‌ها نیز انجام شده است.

وی افزود: علاوه بر پاک‌سازی حریم راه‌ها؛ یک هزار و هشتاد عدد تابلوی اخطاری و انتظامی در محورها نصب و بیش از ۲۱۸۲ عدد تابلو اخطاری و انتظامی نیز تعمیر شده است.

وی گفت: تابلوهای اطلاعاتی نیز نقش به سزایی در افزایش ایمنی جاده‌ها و آگاهی رانندگان دارند و طی سه‌ماهه سال جاری بیش از ۳۹ مترمربع تابلوهای اطلاع‌رسانی در ابعاد و با مضامین مختلف در جاده‌ها نصب و ۲۶ مترمربع از این نوع تابلوها نیز تعمیر و یا بازنویسی شده‌اند.

پرورشی اظهار کرد: خط‌کشی میزان ایمنی و دید در شب رانندگان را تا حد زیادی افزایش می‌دهد و سبب هدایت آن‌ها در مسیر خود می‌شود به همین منظور خط‌کشی راه‌های آسفالته نیز به طول ۲۳۶ کیلومتر انجام شده است.

وی یادآور شد: در راستای حفظ، توسعه و احداث شبکه روشنایی راه‌ها نیز سرویس و نگهداری ۷۳۶ دستگاه چراغ‌های چشمک‌زن و هم‌چنین چراغ‌های مه شکن در ۱۱۳ کیلومتر از محورهای مواصلاتی انجام شده است.

وی گفت: تهیه و نصب ۹۶۰ متر نیوجرسی در بعضی مسیرها نیز به منظور حفظ و افزایش ایمنی صورت گرفته و علاوه بر آن با تعمیر بالغ بر شش هزار متر گاردریل و شستشوی نیوجرسی و علائم ایمنی سعی بر کمک بیشتر به رانندگان و کاهش خطرات جاده‌ای شده است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - جاده‌ای - ایمنی - راهداری - جاده‌ها - تعمیر - افزایش - منظور - رانندگان - راه‌ها - حمل‌ونقل - همدان - کیلومتر - مترمربع - خط‌کشی - نیوجرسی - چراغ‌های - تابلوهای - راه‌های - اعلام - سازهای - پرورشی - علاوه - انتظامی - اخطاری - افزود -

مطالب مرتبط با : آزادسازی بیش از ۸۰۰ کیلومتر از حریم راه‌های استان همدان
نظر شما در مورد : آزادسازی بیش از ۸۰۰ کیلومتر از حریم راه‌های استان همدان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها