مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2667 -تاریخ انتشار : جمعه 07 تیر 1392 -ساعت : 09:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن

زمان آغاز فعالیت شوراهای منتخب مشخص شد

مازند شورا: رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: بر اساس قانون پس از استقرار دولت یک ماه بعد فعالیت شورای شهر و روستا رسما آغاز می‌شود

مازند شورا: مهدی چمران در حاشیه برگزاری شصت و هشتمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که در سالن پیامبر اعظم (وزارت کشور) برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز با توجه به اینکه اعضای شورای عالی استان‌ها سؤالات متعددی در خصوص چگونگی و نحوه نظارت بر انتخابات وجود داشت از رئیس هیئت نظارت بر شوراها دعوت شد که زمان زیادی از جلسه امروز به این موضوع اختصاص پیدا کرد.
 
وی اضافه کرد: در جلسه امروز سؤالات و پرسش‌های زیادی از کلیوند رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا شد که در نهایت وی نیز پاسخ‌هایی را در این زمینه ارائه کرد.
 
چمران ادامه داد: یکی از سؤالاتی که در جلسه امروز از رئیس هیت نظارت بر انتخابات شهر و روستاها پرسیده شد این بود که زمان تبلیغات برای انتخابات ریاست جمهوری 20 روز و برای شوراها 7 روز بود که این مدت زمان کم باعث گلایه کاندیدهای شورای شهر و روستا بوده است.
 
رئیس شورای عالی استان‌ها ادامه داد: متاسفانه با توجه به تعداد بالای کاندیداهای شورا رسانه ملی نیز نتوانست در این زمینه برنامه خوبی را برای کاندیداها مشخص کند که امیدواریم این مشکلات و موانع در آینده برطرف شود.
 
چمران در ادامه در خصوص عملکرد شورای عالی استان‌ها در دوره سوم گفت: مطمئنا عملکرد این دوره با دوره دوم تفاوت بسیار زیادی دارد و می‌توان عملکرد آن را خوب ارزیابی کرد و امیدواریم با استفاده از تجربیات و نقاط ضعف و قوت در دوره بعدی شورای قوی‌تری داشته باشیم.
 
چمران در پاسخ به این پرسش که چه زمانی شوراهای شهر و روستاها در دوره جدید کار خودشان را آغاز می‌کنند گفت: بر اساس قانون شوراها باید یک ماه پس از استقرار دولت جدید فعالیت خود را آغاز کنند که به نظر می‌رسد دولت جدید از 12 مرداد مستقر و در نهایت شوراها نیز از 12 شهریور رسما فعالیت خود را آغاز خواهند کرد./ فارس
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات ،شوراها،شور - -

نظر شما در مورد : زمان آغاز فعالیت شوراهای منتخب مشخص شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها