مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 267 -تاریخ انتشار : دوشنبه 16 شهریور 1394 -ساعت : 18:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران:

برگزاری مانور مدیریت بحران در شهرداری‌های مازندران

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران گفت: به منظور آمادگی شهرداری‌ها، مانور مدیریت بحران شهرداری‌های مازندران در پنجم دی‌ماه سال‌جاری برگزار می‌شود.

مازند شورا: سید محمد  محمدی‌تاکامی بعدازظهر امروز در نخستین همایش مدیران مدیریت بحران شهرداری‌های استان مازندران، که به میزبانی شهرداری و شورای اسلامی شهر رویان برگزار شد، اظهار کرد: دستورالعمل تشکیل ستاد مدیریت بحران­ در شهرداری‌ها به استناد ماده 55 قانون شهرداری و قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور و آیین‌­نامه اجرایی قانون مذکور و در راستای شرح وظایف سازمان مدیریت بحران کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برای اجرا در شهرداری­‌های کشور تهیه و تدوین شده است.

وی هدف اصلی از تهیه این دستورالعمل را ایجاد ساختار سازمانی برای اجرای وظایف قانونی شهرداری‌­ها در مراحل چهارگانه مدیریت بحران شامل پیش‌بینی و پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی و بازتوانی و همکاری و تعامل درون‌سازمانی و برون‌سازمانی با سایر سازمان­‌ها و دستگاه‌­های مرتبط  عنوان کرد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران ادامه داد: چهار کارگروه ایمنی، آتش‌نشانی و امداد و نجات، کارگروه سیلاب‌های شهری، تدفین و کار گروه اطلاع‌رسانی و هشدار با حضور نمایندگان سازمان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط در شهرداری‌ها و در ذیل ستاد مدیریت بحران شهرداری تشکیل می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: به موجب این دستورالعمل، مسئولیت هماهنگی، هدایت و نظارت بر ستادهای مدیریت بحران شهرداری­‌های کشور بر عهده سازمان مدیریت بحران کشور و سازمان شهرداری­‌ها و دهیاری­‌های کشور خواهد بود.

محمدی‌تاکامی افزود: ایران جزء 10 کشور اول بلاخیز دنیا و مازندران جزء پنج استان اول کشور است که همه بلایای طبیعی را شاهد بوده است.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر شهرهای مازندران در ایام سال در شرایط بحران قرار دارد و ستاد مدیریت بحران در شهرداری‌ها با هدف آمادگی بیشتر تشکیل و هماهنگی و مدیریت بحران در شهرها را به عهده دارد و این امر نافی ماموریت‌ها و وظایف شوراهای هماهنگی مدیریت بحران فرمانداری‌های شهرستان‌ها نیست.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران از دبیران ستاد بحران شهرداری‌های مازندران خواست تا پایان شهریور همه ابلاغ‌ها زده شود و حداقل یک جلسه هماهنگی برگزار شود.

تاکامی در پایان با تاکید بر اینکه ستاد مدیریت بحران شهرداری کمک می‌کند بقیه دستگاه‌ها در کنار شهرداری قرار گیرند، از انجام مانور آمادگی در پنجم دی‌ماه سال‌جاری خبر داد./فارسلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مانور مدیریت بحران - تاکامی - -

نظر شما در مورد : برگزاری مانور مدیریت بحران در شهرداری‌های مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها