مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 26763 -تاریخ انتشار : دوشنبه 26 تیر 1396 -ساعت : 16:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پروژه نصب نیروگاه خورشیدی

مازندشورا: شهردارآنلاین: با هدف کاهش مصرف برق و استفاده از انرژی های تجدید پذیر در برق رسانی ، ساختمان شهرداری در ناحیه 2 و سرای محله نیروی هوایی مجهز به نیروگاههای خورشیدی کوچک شدند.

مازندشورا:حسین عساری ، معاون خدمات شهری و محیط زیست با اشاره به اجرای پروژه و نصب نیروگاه خورشیدی متصل به شبکهOn-Grid در ساختمان شهرداری در ناحیه 2 و سرای محله نیروی هوایی گفت : با توجه به رویکرد استفاده از انرژی های تجدید پذیر در برق رسانی و مزایای استفاده از سیستم های خورشیدی و سازگاری با محیط زیست، اداره محیط زیست منطقه 13 اقدام به نصب دو دستگاه نیروگاه خورشیدی بر روی ساختمانهای ناحیه 2 و سرای محله نیروی هوایی با ظرفیت مجموعا 10 کیلو وات کرد. 
وی با بیان اینکه محل قرار گیری این سامانه خورشیدی بر روی پشت بام ساختمان شهرداری در ناحیه دو و سرای محله نیروی هوایی بوده که پس از انتقال تجهیزات و آماده سازی زیرساختها عملیات نصب آن انجام پذیرفت افزود: یک ساختمان دارای برق خورشیدی متصل به شبکه، همواره از دو منبع برق خورشیدی و برق شهری به طور ترکیبی استفاده می‌کند. هرگاه برق خورشیدی تولیدی کمتر از برق مصرفی ساختمان باشد، برق شهری آن را جبران کرده و هر گاه این مقدار مازاد بر مصرف باشد، قابل تزریق و فروش به شبکه برق شهری است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خورشیدی - ساختمان - نیروی - ناحیه - استفاده - هوایی - نیروگاه - شهرداری - پروژه -

نظر شما در مورد : پروژه نصب نیروگاه خورشیدی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها