مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 26767 -تاریخ انتشار : دوشنبه 26 تیر 1396 -ساعت : 16:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن

صدای زنانی باشیم که صدایی ندارند

مازندشورا: شهردارآنلاین: لیلا ارشد، مدیر عامل خانه خورشید که هنوز هم زمزمه کاندید شدنش برای شورای شهر و سپس انصرافش در بسیاری از محافل اجتماعی به گوش می‌رسد، این بار بر روی صندلی آبان نشست.

مازندشورا:ارشد که 40 سال است مددکار اجتماعی است و از شاگردان ستاره فرمان فرماییان، مادر مددکاری اجتماعی در ایران است درباره دلیل حضور و سپس انصرافش از کاندیداتوری شورای شهر می‌گوید: تعریف من از این موضوع تعریفی ساده و اجتماعی بود و می‌خواستم با توجه به تخصص و درگیری مستقیمم با لایه پنهان جامعه، صدای زنانی باشم که در جامعه صدایی ندارند. اما در ادامه راه به این نتیجه رسیدم که شرایط کمی متفاوت است. حالا معتقدم این دوستان جوان‌تر هستند که باید این چوب دوی استقامتی را که من تا اینجا رسانده‌ام از اینجا به بعدش را ادامه بدهند.
لیلا ارشد در این گفتگو از راه‌اندازی «صدای یارا» به عنوان اولین خط کودک، نوجوان و خانواده در کارگروه مددکاری انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت و افزود: این خط تنها هلپ لاین مختص کودکان زیر 18 سال است.
وی درادامه این گفتگو ضمن ابراز نگرانی از فراگیر شدن اعتیاد در طبقه‌های مختلف اجتماعی به دلیل عدم آگاه‌سازی صحیح کودکان توسط خانواده‌ها و منابع صحیح و کارآمد، از فقدان پیشگیری سطح اول و دوم برای کودکان و عدم حضور مددکاران اجتماعی و روانشناسان در مدارس گفت.
ارشد در این گفتگو به مرور فعالیت 40 ساله‌اش برای زنان و کودکان آسیب‌دیده اجتماعی در دروازه غار و چگونگی شکل‌گیری «خانه خورشید» گفت. از زنانی که فاقد شناسنامه و هویت هستند و از بسیاری از داشته‌های اولیه اجتماعی محرومند و تنها داشته آنها قدرت باروری انهاست. 
مدیر عامل خانه خورشید ضمن انتقاد از به کارگیری واژه «عقیم‌سازی» برای زنان کارتن‌خواب، به کار کارشناسی و سنجیده برای این موضوع اشاره کرد و تجویز این موضوع برای همه یا هیچ کس را در میان زنان کارتن خواب رد کرد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اجتماعی - کودکان - زنانی - گفتگو - موضوع - صدایی - خورشید - ندارند - اینجا - جامعه - ادامه - مددکاری -

نظر شما در مورد : صدای زنانی باشیم که صدایی ندارند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها