مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2677 -تاریخ انتشار : سه شنبه 04 تیر 1392 -ساعت : 15:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فوت 10 ایرانی طی سه روز گذشته در دریای مازندران/ انتقاد از استانداری

عباسی اعلام کرد:

فوت 10 ایرانی طی سه روز گذشته در دریای مازندران/ انتقاد از استانداری

مازند شورا: مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با انتقاد از عضویت قرار ندادن پزشکی قانونی استان در جلسات ستاد سالمسازی دریای استان، اظهار کرد: متاسفانه در سه روز گذشته 10 نفر از هم میهنان ایرانی در دریای مازندران غرق شدند.

مازند شورا: علی عباسی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از اول خرداد 92 تا پایان سوم تیرماه 92 بالع بر 28 نفر در سواحل مازندران غرق شدند.

وی افزود: متاسفانه 10 مورد از 28 مورد غرقی ها مربوط به اول تا سوم تیرماه 92 بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: 93 درصد از غرقی های 35 روز گذشته با تعداد 26 نفر را مردان و 7 درصد با میزان دو نفر را زنان تشکیل دادند.

عباسی بیان داشت: 5 نفر از غرقی ها افراد بومی و 23 نفر غیربومی استانهای دیگر بودند.

وی گفت: شهرهای نور، محمودآباد و ساری هر کدام با 5 مورد غرقی بیشترین آمار فوتی 35 روز گذشته سواحل استان را به خود اختصاص دادند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران افزود: بابلسر با 4 مورد غرقی، رامسر، تنکابن، چالوس و نوشهر هر یک با دو مورد و نکا با یک مورد در ردیف سایر شهرهای ساحلی استان از لحاظ میزان غرقی بودند.

وی میزان غریق خرداد 91 در سواحل استان را 30 نفر اعلام کرد و گفت: این میزان در خرداد 92 بالغ بر 28 نفر بوده که نسبت به مدت مشابه خرداد سال قبل 40 درصد کاهش نشان می دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با ابراز گلایه مندی از استانداری مازندران به واسطه عدم عضویت قرار دادن این نهاد در جلسات ستاد سالمسازی و ساماندهی طرح های دریای مازندران، گفت: بر این اساس این اداره کل از هر گونه ارائه آمار غریق به استانداری تا اطلاع ثانوی خودداری و اخبار غریق را به صورت روزانه و هفتگی صرفا در اختیار خبرگزاریها و رسانه ها قرار می دهد.

به گزارش مهر، رئیس هیئت نجات غریق مازندران چند روز گذشته در گفتگو با رسانه ها از عدم پرداخت مطالبات سال گذشته ناجیان غریق از سوی استانداری خبر داده بود و گفت: تا زمانی که این بدهی ها پرداخت نشود، ناجیان غریق در طرح های سالمسازی دریا حضور نخواهند یافت.

مازندران دارای 338 کیلومتر نوار ساحلی است.
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران،دریا ،نجات - -

نظر شما در مورد : فوت 10 ایرانی طی سه روز گذشته در دریای مازندران/ انتقاد از استانداری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها