مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 26793 -تاریخ انتشار : دوشنبه 26 تیر 1396 -ساعت : 20:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ردادعای عدم حمایت دولت ازمترو

مازندشورا: شهردارآنلاین: مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور در یک یادداشت رسانه‌ای اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها در مورد عدم حمایت دولت از متروی تهران را رد کرد.

مازندشورا:مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشوردر یک یادداشت رسانه ای با رد برخی اخبار منتشر شده در برخی رسانه های خاص با تیتر: "دولت مترو را ورشکسته کرد" با مضمون عدم حمایت دولت از متروی تهران آمده است:

از ابتدای شروع طرح احداث متروی تهران تاکنون و بر اساس مبالغ مصوب در بودجه های سنواتی با عنوان طرح های تملک دارایی سرمایه ای، دولت به تعهدات خود عمل نموده و مبلغ 19،092میلیارد ریال به متروی تهران پرداخت نموده است.

همچنین شهرداری تهران مبلغ 10000 میلیارد ریال اوراق مشارکت انتشار نموده که تضمین باز پرداخت 50 درصد اصل و سود آن بر عهده دولت می باشد. به علاوه تامین مالی خط 4 متروی تهران از طریق فاینانس و به مبلغ 965 میلیون دلار انجام شد که دولت در حال بازپرداخت 50% اصل و هزینه های بالاسری می باشد.

در خصوص کمک به شرکت بهره برداری، در حال حاضر اقدامات لازم برای تامین و خرید 630 دستگاه واگن مترویی به ارزش 630 میلیون یورو توسط دولت در حال انجام می باشد.

همچنین طبق مصوبه اخیر شورای اقتصاد به شماره 1193526 مورخ 8-3-96 مبلغ 9/8 سنت برای هر سفر مترویی و در کل مبلغ 1،421،500،000 دلار سهم متروی تهران در نظر گرفته شده که طی سالهای بهره برداری از طرف دولت پرداخت خواهد شد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : متروی - نموده - برداری - مترویی - میلیون - پرداخت - تهران - رسانه - تامین -

نظر شما در مورد : ردادعای عدم حمایت دولت ازمترو

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها