مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2693 -تاریخ انتشار : یکشنبه 02 تیر 1392 -ساعت : 08:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طرح تخصصی شدن شورا در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد

کولیوند:

طرح تخصصی شدن شورا در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد

مازند شورا: رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها و نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: برخورداری نامزدهای شرکت کننده در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از مدارج بالایی تحصیلی، نشان می دهد،‌این شوراها به سمت تخصصی شدن گام برمی دارد.

مازند شورا: محمدجواد کولیوند اظهار کرد: از میان ثبت‌نام کنندگان برای انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، 2.3 درصد دارای مدرک دکترا،‌ 14.3درصد کارشناس ارشد و 60.6درصد مدرک کارشناسی داشتند که این بیانگر گرایش شوراها به سمت تخصصی شدن است.

کولیوند یک درصد از نامزدها را نیز از دارندگان مدرک حوزوی و مابقی را دارای مدارک تحصیلی پایین‌تر عنوان کرد و ادامه داد: به طور میانگین 77درصد نامزدها از مدارج تحصیلی کارشناسی و بالاتر برخوردار بودند.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها، گفت: تخصصی شدن کرسی های شورا با گذشت چهار دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا مهمترین گامی است که با اصلاح قانون شوراها می تواند موجب ارتقای کیفی خدمات این پارلمان شهری به مردم شود.

طرح تخصصی شدن شورا در دستور کار مجلس قرار گیرد

این مسئول تصریح کرد: تصویب طرحی در خصوص تخصصی شدن کرسی های شورا باید در دستورکار کمیته های تخصصی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی قرار گیرد تا از این طریق گامی جدی به منظور اصلاح و ارتقای ساختار شوراهای اسلامی شهر و روستا برداشته شود.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها، درصد ثبت‌نام کنندگان زن و مرد در شوراهای اسلامی شهر و روستای کشور را به ترتیب 4 و 96 درصد عنوان کرد و افزود: در مجموع برای این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 54 هزار و 290 در شهرها و 246 هزار و 136 نفر در روستاها ثبت نام کردند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شوراها، تخصص،انتخابا - -

نظر شما در مورد : طرح تخصصی شدن شورا در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها