مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2694 -تاریخ انتشار : یکشنبه 02 تیر 1392 -ساعت : 08:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن

زمزمه آغاز به کار شورا در 25 تيرماه!

مازند شورا: درحاليكه مطابق قانون آغاز به کار رسمي شوراي چهارم شهر و روستا 12شهريور ماه تعيين شده است، روز گذشته رئيس هيات مرکزي نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي کشوردر اظهار نظري غير مترقبه از بررسي دو فوريت آغاز به کار شوراي شهر تهران از 25 تيرماه و قبل از آغاز به كار دولت بعدي خبر داد.

مازند شورا: به موازات فعاليت‌هاي رئيس جمهور منتخب براي تشكيل دولت يازدهم از ميانه مرداد راهيافتگان شوراي شهر هم از همين ابتداي كار رايزني‌ها براي چگونگي آغاز فعاليت دوره چهارم شوراي شهر را آغاز كرده اند. درحاليكه مطابق قانون آغاز به کار رسمي شوراي چهارم شهر و روستا 12شهريور ماه تعيين شده است، روز گذشته رئيس هيات مرکزي نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي کشوردر اظهار نظري غير مترقبه از بررسي دو فوريت آغاز به کار شوراي شهر تهران از 25 تيرماه و قبل از آغاز به كار دولت بعدي خبر داد.

بر اساس قانون آغاز به کار رسمي شوراي چهارم شهر و روستا 12 شهريور ماه و يک ماه بعد از تنفيذ حکم رياست جمهوري است. اما روز گذشته و در حالي كه هيچ طرح و نظري درباره دير يا زود بودن تاريخ قانوني فعاليت شوراهاي شهر وروستا مطرح نبود به ناگهان رئيس هيات مرکزي نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي کشور از بررسي دو فوريت آغاز به کار شوراي شهر تهران از 25 تيرماه يعني حدود 18 روز قبل از تحليف رئيس جمهور جديد خبر داد.

محمدجواد کوليوند در گفت وگو با مهر با اشاره به طرح دو فوريت آغاز به کار شوراي شهر چهارم در تاريخ 25 تيرماه از سوي نمايندگان تهران گفت: اين دو فوريت فردا در صحن علني مجلس بررسي مي‌شود. اين عضو کميسيون شوراهاي مجلس با اشاره به اولويتهاي شوراي چهارم گفت: توسعه مترو،ارتقاي خدمات رساني در بخش اتوبوسراني و... از مهمترين نيازهاي شهروندان تهراني است. با توجه به بودجه 12 ميليارد توماني شهر تهران، اعضاي شورا بايد برنامه‌هايي دقيقي در خصوص هزينه کرد اين اعتبارات به خصوص در بخش اعتبارات سرمايه اي داشته باشند.

کوليوند با اشاره به برخي اظهار نظرها در خصوص خلاء‌هاي قانوني که درحوزه شوراها وجود دارد گفت: قوانين مطرح شده در قانون اساسي در خصوص شوراها محکم و مشخص است آن چه سبب ايجاد مشکلات در شوراها مي‌شود تعامل با استانداري‌ها است. اعضاي شوراي شهرو روستا بايد جلساتي را با استانداري برگزار کنند تا با هماهنگي بيشتري به نيازهاي شهروندان پاسخ دهند. روز گذشته رئيس شوراي اسلامي شهر تهران از برگزاري جلسه مشترک اعضاي شوراي فعلي و جديد در هفته جاري يا در نهايت اول هفته آينده خبر داد.

مهدي چمران که در يک برنامه تلويزيوني سخن مي‌گفت با اعلام اين مطلب اظهار کرد: در اين جلسه اعضاي شورا درباره انتخاب شهردار با يکديگر همفکري مي‌کنند. چمران تاکيد کرد كه هنوز تصميمي در زمينه انتخاب شهردار از سوي اعضاي شوراي شهر جديد تهران گرفته نشده و آنها در اين زمينه هيچ اجماعي نکرده‌اند.

در اين رابطه همچنين يكي از منتخبان دوره چهارم شوراي شهر تهران در اولين اظهارات خود پس از انتخاب به عنوان عضو اين شورا گفت: اولويت ما وارد نشدن به فضاهاي سياسي است و قطعا گزينه‌هايي که براي انتخاب شهردار بررسي مي‌کنيم به افرادي نزديک است که غيرسياسي، اهل تجربه و کار باشند.

رحمت‌الله حافظي در گفت‌وگو با ايسنا، با تاکيد بر اينکه بايد از فضاهاي سياسي دوري شود، گفت: ورود به فضاهاي سياسي شورا را از جايگاه فرهنگي - اجتماعي خود و اعتماد مردم دور مي‌کند و منتخبان شورا از هر گروه و گرايش بايد بر مبناي تخصص و نياز مردم شهر تهران تصميم‌گيري و براي حل مشکلات اقدام کنند.

وي ضمن تبريک به ديگر منتخبان مردم گفت: قطعا طي جلساتي با ديگر دوستان اصولگرا در مورد شهردار تصميم‌گيري مي‌کنيم.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شوراها،انتخابات،شورا - -

نظر شما در مورد : زمزمه آغاز به کار شورا در 25 تيرماه!

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها