مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2698 -تاریخ انتشار : جمعه 31 خرداد 1392 -ساعت : 09:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آغاز اجرای تصفیه خانه فاضلاب در 6 شهر مازندران

مازند شورا: مدیرعامل آبفای شهری مازندران با تاکید بر تخصیص اعتبارات ملی به آبفای استان، در عین حال از آغاز اجرای تصفیه خانه فاضلاب در شش شهر مازندران خبر داد.

مازند شورا: محمد تقی حسین زاده پیش از ظهر پنجشنبه در نشست خبری هفته صرفه جویی در مصرف آب در محل تصفیه خانه فاضلاب شهر ساری در روستای اوجامحله افزود: میزان بارش سالانه باران در این استان بسیار بیشتر از سایر استانهای کشور بوده ولی مدیریت مصرف بهینه از موهبت خدادادی مناسب نیست.
 
وی اظهار داشت: تامین آب در برهه کنونی با توجه به تکمیل نبودن زیرساخت ها و فرسودگی شبکه های بخش آب امری سهل و آسان نیست.
 
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران با اشاره به اینکه مصرف درست از سوی مردم مدنظر شرکت است، تصریح کرد: با تلاش کارکنان آبفای استان توانستیم کمترین مشکل کم آبی شب عید را در مازندران داشته باشیم.
 
حسین زاده با بیان اینکه 2.5 میلیون نفر از جمعیت سه میلیونی مازندران تحت پوشش آبفای شهری قرار دارند، یادآور شد: هم اکنون شش هزار و 350 کیلومتر شبکه موجود و 830 کیلومتر خط انتقال داریم.
 
وی با اعلام اینکه 437 هزار و 700 متر مکعب مخازن آبرسانی در استان فعال است، افزود: شرکت آب و فاضلاب مازندران به طور میانگینین هشت هزار و 900 لیتر در ثانیه در 52 شهر استان برای 850 هزار مشترک آب آشامیدنی سالم تامین می کند.
 
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران با اشاره به اینکه در شش شهر مازندران فاز نخست احداث تصفیه خانه فاضلاب آغاز شده است، گفت: این تاسیسات در شهرهای بابل، بابلسر ، نوشهر، چالوس و جویبار فعال است.
 
آغاز تزریق اعتبارات بانک توسعه اسلامی به مازندران
 
حسین زاده با بیان اینکه برای آغاز عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب شهرهای تنکابن و عباس آباد 129 میلیون یور اعتبار در نظر گرفته شده است، افزود: با موافقت بانک توسعه اسلامی از آغاز سال 1435 قمری با اختصاص تسهیلات این بانک، عمیلیات اجرایی احداث تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان های قائم شهر، تنکابن، محمودآباد، رامسر و عباس آباد در سالجاری آغاز می شود.
 
وی با اعلام اینکه در حوزه زیرساختی شبکه های آب و فاضلاب در استان از کشور عقب هستیم، اظهار داشت: هم اکنون مشکل اساسی شرکت، تامین نشدن کامل زیرساخت های تامین آب در شهرهای گروه الف مازندران بوده است.
 
مدیرعامل آبفای شهری مازندران با اشاره به اینکه در حوزه زیرزمینی شهرهای گروه الف بسیار فقیر است، افزود: هم اکنون بالغ بر 32 درصد پرت آب در شهرهای گروه الف مازندران داریم.
 
وی با بیان اینکه مجری اصلی تامین آب شهرهای گروه الف مازندران شرکت آب منطقه ای استان است، اظهار داشت: مذاکراتی را در وزارت نیرو برای سپردن این مسئولیت از آب منطقه ای به آبفای شهری مازندران صورت گرفته و امیدواریم این مهم به زودی محقق شود.
 
حسین زاده با تاکید بر توجه بیشتر مسئولان استان برای تامین آب شهرهای گروه الف استان نظیر بابل، بابلسر، امیرکلای مازندران افزود: هم اکنون شهرهای گروه الف استان با کمبود 600 لیتر در ثانیه آب مواجه هستند.
 
وی با بیان اینکه اقداماتی برای کاهش مشکل کم آبی شهرهای گروه الف مازندران صورت گرفته است، تصریح کرد: با اقدامات اولیه قصد داریم تا پایان امسال 50 درصد مشکل کم آبی شهرهای فوق را رفع کنیم.
 
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران با اشاره به اینکه شش هزار و 350 کییلومتر شبکه در استان فعال است، افزود: از این میزان بالغ بر 27 درصد فرسوده بوده که نوسازی این شبکه ها به 180 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
 
وی با بیان اینکه مقرر شد در سفر سوم دولت به استان برای اصلاح شبکه های فرسوده مازندران اعتباری تخصیص یابد، اظهار داشت: متاسفانه معاونت راهبردی نهاد ریاست جمهوری در این زمینه اقداماتی صورت نداده است.
 
حسین زاده افزود: در حال حاضر به صورت میانگین از محل اعتبارات استانی، سالانه هشت میلیارد تومان اعتبار برای اصلاح و بازسازی شبکه های فرسوده استان صورت گرفته است، تصریح کرد: اواخر سال گذشته با اعتبار تخصیصی خارج از شمول توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی توانستیم 20 میلیارد تومان برای اصلاح شبکه های فرسوده مازندران اختصاص دهیم.
 
وی میزان بدهی این شرکت به پیمانکاران، مشاوران و فروشندگان را 15 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: 14 میلیارد تومان به ادارات بیمه و مالیات استان نیز بدهی داریم./ مهر
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فاضلاب،تصفیه - -

نظر شما در مورد : آغاز اجرای تصفیه خانه فاضلاب در 6 شهر مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها