مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2703 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 خرداد 1392 -ساعت : 14:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فرصت دو روزه برای طرح شکایت کاندیداهای شوراها/ افزایش 50 هزار نفری تعداد نامزدها نسبت به دوره سوم

کولیوند مطرح کرد

فرصت دو روزه برای طرح شکایت کاندیداهای شوراها/ افزایش 50 هزار نفری تعداد نامزدها نسبت به دوره سوم

مازند شورا: رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا از فرصت دو روزه برای طرح شکایت نامزدها نسبت به نتیجه انتخابات پس از اعلام رسمی اسامی توسط بخشداریها و فرمانداریها خبر داد.

مازند شورا: محمدجواد کولیوند ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در کرج با اعلام جزئیات انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای کشور گفت: در مجموع سه هزار و 165 نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی ثبت نام کردند که 54 هزار و 290 نفر آنان مربوط به شهرها و 246 هزار و 136 نفر در روستاها بودند.

وی افزود: از این تعداد چهار درصد زنان و 96 درصد آقایان بوده و 18 درصد برای شوراهای شهرها و 82 درصد برای روستا نام نویسی کردند.

به گفته کولیوند مدارک تحصیلی کاندیداهای انتخابات شوراها به ترتیب 2.3 درصد دکتری، 14.3 درصد کارشناسی ارشد، 60.3 درصد لیسانس، یک درصد مدارک حوزوی و 29.1 درصد نیز مربوط به سایر مدارک گزارش شد.

رئیس هیئت مرکزی نظارت انتخابات شوراهای اسلامی ادامه داد: کارمندان 9.7 درصد، جامعه پزشکی و دانشگاهی به ترتیب دو و هفت صدم درصد، فرهنگیان 6.2 درصد، بازنشستگان 4.5 درصد، روحانیون چهار و   درصد، قضات سه صدم درصد و 79 درصد نیز سایر افراد کاندیدای انتخابات شوراهای شهر و روستا شدند.

وی با اشاره به اینکه در دوره سوم 246 هزار نفر برای انتخابات شوراها نامزد شده بودند، یادآور شد: در این دوره حدود 50 هزار نفر به شمار کاندیداهای انتخابات شوراها افزوده شد.

به گفته وی هزار و 400 نفر از رد صلاحیت شدگان نیز توسط هیئت مرکزی تایید صلاحیت شده و توانستند در رقابت انتخاباتی شرکت کنند.

رئیس هئیت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها همچنین از فرصت دو روزه برای رسیدگی به شکایات نامزدها به نتایج انتخابات خبر داد و گفت: براساس ماده 56 و 57 قانون انتخابات شوراها، نامزدها شاکی می توانند در مدت دو روز پس از اعلام رسمی نتایج توسط بخشداریها و فرمانداریها، طرح شکایت کنند.

کولیوند افزود: پس از شکایات افراد، هیئت نظارت در بخش یا شهر مربوطه تشکیل و به تک تک شکایات رسیدگی می شود./ مهرلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات،شوراها ،نتا - -

نظر شما در مورد : فرصت دو روزه برای طرح شکایت کاندیداهای شوراها/ افزایش 50 هزار نفری تعداد نامزدها نسبت به دوره سوم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها