مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 27094 -تاریخ انتشار : شنبه 31 تیر 1396 -ساعت : 15:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تداوم هوای گرم تا روز دوشنبه در مازندران/رکود بیشینه دمای هوا در نوشهر شکسته شد

معاون هواشناسی مازندران اعلام کرد

تداوم هوای گرم تا روز دوشنبه در مازندران/رکود بیشینه دمای هوا در نوشهر شکسته شد

مازندشورا:معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: هوای گرمی تا روز دوشنبه در آسمان استان داریم.

مازندشورا:احمد اسدی ، اظهار کرد: روز گذشته شاهد افزایش نسبی دمای هوای مازندران بودیم و روز گرمی را سپری کردیم، به‌طوری‌که بیشینه دمای هوا در شهرهای نوشهر، ساری و دشت‌ناز به 36، قائم‌شهر، گلوگاه و آمل 35، پل‌سفید 34، رامسر، بابلسر، بندر امیرآباد و کیاسر 33، کجور 32، سیاه‌بیشه 29 درجه سانتی‌گراد رسید.

وی بیان کرد: بیشینه دمای هوا که روز گذشته در نوشهر اتفاق افتاد در دوره آماری تیرماه سابقه نداشت و رکود جدیدی محسوب می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه امروز و فردا هوای گرم در آسمان مازندران تداوم دارد، اضافه کرد: انتظار داریم تا روز دوشنبه شاهد هوای گرمی در آسمان استان و همچنین وزش باد گرم در ارتفاعات باشیم.

این مسؤول تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از دوشنبه شب تا روز پنج‌شنبه به‌دلیل عبور امواج ناپایدار تراز میانی جو به‌ویژه در ساعات بعدازظهر انتظار داریم شاهد رشد ابر و رگبار و رعدوبرق پراکنده در آسمان مازندران باشیم که با توجه به شرایط فصلی و اینکه روزهای گرمی داشتیم احتمال دارد در برخی نقاط شدید باشد.

اسدی درباره وضعیت دمای هوای مازندران، افزود: تا روز دوشنبه هوای گرمی پیش رو داریم و دمای هوا یکی دو درجه نوسان خواهد داشت.

وی با تأکید بر مدیریت مصرف انرژی، خاطرنشان کرد: صرفه‌جویی در مصرف آب و برق، آبیاری متناوب باغ‌ها، تهویه و خنک نگهداشتن سالن‌های مرغداری، دامداری و گلخانه‌ها و پرهیز از روشن کردن آتش در جنگل‌ها از مواردی است که ضرورت دارد به آن توجه شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران امروز و فردا به‌صورت موج کوتاه پیش‌بینی می‌شود که لازم است  شنا با رعایت نکات ایمنی در محدوده طرح‌ها دریا باشد.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هواشناسی - مازندشورا -

نظر شما در مورد : تداوم هوای گرم تا روز دوشنبه در مازندران/رکود بیشینه دمای هوا در نوشهر شکسته شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها