مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 27120 -تاریخ انتشار : شنبه 31 تیر 1396 -ساعت : 16:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سقائیان نژاد، صادقلو، عبوری شهرداران بی رقیب

مهدی عبوری جز سه شهردار بی رقیب ایران:

سقائیان نژاد، صادقلو، عبوری شهرداران بی رقیب

اختصاصی مازندشورا:پنجمین دوره انتخابات شوراها به پایان رسید. اینک اعضای منتخب شوراهای شهر و روستا در طی جلساتی توجیهی با آیین نامه ها و قوانین آشنا می شوند. و در محافل غیررسمی در حال بررسی گزینه های شهرداری می باشند تا در اولین جلسه رسمی شورا بتوانند با آگاهی بیشتری شهردار را انتخاب نمایند.

اختصاصی مازندشورا:پنجمین دوره انتخابات شوراها به پایان رسید. اینک اعضای منتخب شوراهای شهر و روستا در طی جلساتی توجیهی با آیین نامه ها و قوانین آشنا می شوند.

و در محافل غیررسمی در حال بررسی گزینه های شهرداری می باشند تا در اولین جلسه رسمی شورا بتوانند با آگاهی بیشتری شهردار را انتخاب نمایند. بر کسی پوشیده نیست که نام برخی از شهرها با شهرداران آنها گره خورده و آوازه آنان را ملی نموده است.

کمتر کسی است نام اصفهان را شنیده باشد اما خدمات ١۲ ساله سقائیان نژاد در ذهنش ثبت نشده باشد. او که از نزدیکان علی لاریجانی است، اینک شهردار استان شهر قم می باشد و یا صادقلو شهردار گرگان که در ساری نیز سابقه سکانداری شهرداری داشته است و مهدی عبوری که کارنامه عملکردی او سبب شد ساری از حیث عمرانی، جذب اعتبارات ملی، توسعه گردشگری و بسیاری از شاخص های دیگر تنه به کلانشهرهای ایران بزند.


فارغ از اینکه ترکیب شورای کلان شهرها و اکثر مراکز استان از حیث سیاسی به کدام طیف نزدیکتر است و یا شناسنامه سیاسی هریک از شهردارانی که شوراهای پنجم بر می گزینند چه می باشد، تقریبا برای همه کرسی های شهرداری در مراکز استان گزینه های متعددی مطرح اند به جز سه شهر (ساری، گرگان و قم)،  شهرداران بدون رقیب برای کسب کرسی شهرداری هستند و ادامه  فعالیت شان قطعی به نظر می رسد. در ادامه به بررسی اجمالی گزینه های شهرداری برخی از مراکز استان ها می پردازیم.


*در تهران نام های مرعشی، نجفی و مهرعلیزاده، کولایی  بیش از سایر گزینه ها برای تصدی کرسی شهرداری شنیده می شود.


*در مشهد سید محمد پژمان، محسن مهرعلیزاده و احمد نوروزی گزینه های اصلی شهرداری این شهر هستند. نورزوی که نفر چهارم انتخابات شورا هم هست از شانس بیشتری برخوردار است.


*در شیراز عبدالحمید معافیان رئیس ستاد روحانی در استان فارس، اسکندرپور، موسوی و رحیمی به عنوان گزینه های مطرح شناخته می شوند.


*در کرج مصطفی سلیمی، نصیری، نصرتی، نوذرپور، مقدس زاده و تاجران به عنوان گزینه های شهردای مطرح هستند که نوذرپور از شانس بیش تری برخوردار است.


*در اصفهان از بین نوروزی فرماندار اصفهان در دوران اصلاحات، فاتحی شهردار شهر بهارستان، غلامی مدیرکل راه و شهرسازی و جمالی نژاد شهردار فعلی این شهر یک نفر شهردار خواهد شد.

* در سنندج از بین منوچهر فخری ، آرتیکاس اقبال رئیس ستاد بحران استان و حسام شریعتی شهردار سابق احتمالا یک نفر شهردار خواهد شد.


*اهواز که با پیروزی جمنا همراه بوده است، احتمالا از بین سید حسین کریمی، شکرخدا موسوی و کتانباف یک نفر شهردار خواهد شد.


*در یزد کاظم موندگاری، زارع پور و شرافت از گزینه ها هستند که شانس دکتر کاظم موندگاری از همه بیش تر است.


*در زاهدان جمشیدزهی و دکتر ریگی فرد از گزینه های شهرداری این شهر هستند.


*در یاسوج هم گزینه هایی مطرح هستند که می توان به نگین تاجی و داراب پور از اعضای شورای شهر و جاوید شهردار فعلی اشاره کرد.


*در ایلام هم محمدی شهردار فعلی، صادقیان، بهادری، منصوری، منصورپور، اقبالی، پولادی و قبادیان از گزینه های شهرداری این شهر هستند.


*کرمانشاه که به تازگی انتخاباتش تایید شده است، قرار است از بین آقایان اقبال، فخری و شریعتی شهردار سابق، یک نفر شهردار شود.


*در رشت نیز مهندس زالفی، ثابت قدم، عبدالهی و کاظمی از گزینه های مطرح هستند.


درقم، سقائیان نژاد که بعد از استیضاح شهرداری اصفهان، شهردار قم شد به احتمال بسیار زیاد شهردار قم خواهد ماند. صادقلو شهردار موفق گرگان را می توان از هم اکنون شهردار گرگان دانست و در نهایت مهدی عبوری شهردار عملگرای ساروی دوباره بر صندلی شهرداری ساری تکیه خواهد زد. تکیه زدنی که بیش از ثبیت دوره مدیریتی جدید وی سبب تثبیت منتخبین شورا در میان شهروندان خواهد شد. چراکه بسیاری از شهروندان ساروی نتیجه انتخابات را در انتخاب شهردار می یابند.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندشورا - شهرداران -

نظرات کاربران در مورد : سقائیان نژاد، صادقلو، عبوری شهرداران بی رقیب
 • ارمان شفیعیپاسخ8شنبه 31 تیر 1396

  عجب تحلیل جالبی چون عبوری از استانداری ناامید شده رو اورده به شهرداری و در این راستا باید پروپاگاندای خبری خودش رو تقویت کنه و زمینه رو اماده کنه عزیز سه شهردار برتر کجا بود با هزینه شهرداری اعضا شورای شهر همسو با خودش رو انتخاب کرده و خیالش راحت شده حالا میگید ۳شهردار برتر عجب خبر بی سر وتهی

  • مهدی صادقی2یکشنبه 01 مرداد 1396

   من دو بار خوندمش ولی ندیدم جایی نوشته شده باشه، مهدی عبوری جزو سه شهردار برتره.

  • جوان راهبندی0یکشنبه 01 مرداد 1396

   دوست عزیز آقای مهدی عبوری بی شک یکی از شهرداران برتر ایران هستند.آقای عبوری و مهندس نقیبی از محبوب ترین افراد در بین مردم شریف ساری و اطراف ساری میباشند و این دو عزیز بزرگوار کارنامه درخشانی از خودشان برجای گذاشتند و آینده در خشانی در انتظارشان هست

 • سعید خزائیپاسخ1یکشنبه 01 مرداد 1396

  منم خبر خوندم دقیقا ندیدم نوشته شده باشه شهردار برتر .
  یه کم دقت کنید می فهمید که نوشته شهردار بی رقیب نه برتر.

 • شهروند سارویپاسخ0یکشنبه 01 مرداد 1396

  عبوری مرد اول سازندگی مازندران
  درود بر عبوری و مردان عملگرای ساری

 • سیدپاسخ2دوشنبه 02 مرداد 1396

  چون انقدر گند داران که کسی جرات نمیکنه شهرداری تحویا بگیره

نظر شما در مورد : سقائیان نژاد، صادقلو، عبوری شهرداران بی رقیب

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها