مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 27234 -تاریخ انتشار : دوشنبه 02 مرداد 1396 -ساعت : 10:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شهردار با خرید کارخانه نساجی قائم‌شهر یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشید

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

شهردار با خرید کارخانه نساجی قائم‌شهر یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشید

مازندشورا:نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: کارخانه نساجی قائم‌شهر به یک کارخانه زیان‌ده، با کوله‌باری از بدهی تبدیل شد و در شُرف ورشکستگی قرار داشت اما شهردار قائم‌شهر یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشید و مسبب احیا و پویایی دوباره شهر شد.

مازندشورا:به نقل از روابط عمومی شهرداری قائم‌شهر، مجمع عمومی سالانه آرامستان‌ها با حضور ۵۰ مدیرعامل سازمان آرامستان‌های کل کشور به میزبانی این شهرداری برگزار شد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری ضمن خیرمقدم‌گویی به مهمانان بیان کرد: گاهی راحت‌طلبی، ما را به سمت وابستگی سوق می دهد و از اقتصاد مقاومتی دور می‌کند.

آیت‌الله‌ علی معلمی خاطرنشان کرد: شهر قائم‌شهر سابقه‌ای کمتر از 100 سال دارد اما کارخانه نساجی آن که نزدیک به یک قرن سابقه دارد، آن را صاحب‌نام کرده است. 

وی تأکید کرد: به‌دلیل بی‌همتی و نبود مدیریت صحیح، کارخانه نساجی قائم‌شهر «شماره یک» به یک کارخانه زیان‌ده، با کوله‌باری از بدهی تبدیل شد و در شُرف ورشکستگی قرار داشت اما شهردار قائم‌شهر یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشید و مسبب احیا و پویایی دوباره شهر شد.

امام جمعه قائم‌شهر با اشاره به اینکه آنچه امانت خاک است به خاک برمی‌گردد، تصریح کرد: دنیا محل عبور و آخرت جای ماندگاری است، همه ما باید بدانیم آخرت جایی است که باید با تفکر و اندیشه مراقب زندگی دنیایی خود باشیم.

* هدف اصلی خریداری کارخانه نساجی حمایت از تولید ملی و رفاه حال شهروندان بود

رئیس شورای اسلامی شهر قائم‌شهر در این مراسم به خرید کارخانه نساجی شماره یک اشاره و اظهار کرد: کارخانه‌جات نساجی مازندران به‌عنوان قطب اقتصادی صنعت این استان به‌شمار می‌آمد که در حال حاضر دو کارخانه آن فعال است که با توجه به اصل ۴۴، یکی از آن کارخانه‌ها را شهرداری خریداری کرد.

جعفر احمدی‌گرجی افزود: هدف اصلی خریداری این کارخانه از جانب شهردار، حمایت از تولید ملی و رفاه حال شهروندان بوده که در این امر نیز تاکنون موفق و دارای انسجام و هماهنگی لازم بود.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری قائم‌شهر می‌تواند در تولید و ارسال محصولات آن به تمام کشور سهم به‌سزایی داشته باشد. 

* توافقات رضایت‌بخش با شهرداری قائم‌شهر

در ادامه مدیرکل دفتر هماهنگی خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ضمن ابزار خرسندی از برگزاری این همایش در قائم‌شهر اظهار کرد: در آرامستان‌های کشور باید نشاط و پویایی در فعالیت‌ها وجود داشته باشد، در همین زمینه تفاهمنامه‌ای با شهرداری قائم‌شهر در خصوص بهره‌برداری و ارسال محصولات نساجی قائم‌شهر به آرامستان‌های دیگر استان‌ها منعقد شد.

مسعود احمدی اضافه کرد: کارخانه نساجی قائم‌شهر در خاورمیانه از جایگاه بسیار بالایی برخوردار بوده و شهرداری قائم‌شهر نیز طی حرکتی جهادی اقدام به خرید این کارخانه کرد تا بار دیگر جایگاه ویژه آن را به این شهر برگرداند.

وی ادامه داد: با شهرداری قائم‌شهر برای صادر کردن پارچه‌هایی که از لحاظ کیفیت و قیمت مناسب و  مطلوب هستند به توافقات رضایت‌بخشی رسیده‌ایم.

مدیرکل دفتر هماهنگی خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های از نوسازی و ساماندهی ناوگان حمل متوفی و آمبولانس‌ها خبر داد و یادآور شد: ساماندهی ناوگان بخش خصوصی در حمل متوفی در دستور کار قرار دارد و انتظار می‌رود تا تمام سازمان‌ها در این زمینه به‌عنوان نخستین سازمان در حوزه خدمات شهری همکاری کنند.

* خواستار مشارکتی همگانی برای رفع معضل بزرگ زباله هستیم

شهردار قائم‌شهر نیز در نطقی کوتاه ضمن خیرمقدم‌گویی به مدیرعاملان آرامستان‌ها و مدعوین خاطرنشان کرد: امیدوارم با ظرفیتی که در شهرداری این شهر و همتی که وجود دارد، به نتایج مطلوبی برسیم.

رضا رحیمی ادامه داد: امروز به‌منظور توسعه شهری و پابرجا بودن اشتغال، شهرداری قائم‌شهر اقدام به خرید کارخانه نساجی کرده است.

وی اضافه کرد: امیدواریم با صادر کردن محصولات کارخانه نساجی شاهد رونق هرچه بیشتر این صنعت در استان و کشور باشیم.

شهردار قائم‌شهر تصریح کرد: از فرصت حضور مدیرکل دفتر هماهنگی خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های استفاده کرده و یکی از معضلات ۶۰ ساله شهرداری، پسماند زباله را مطرح می‌کنم که این شهرستان با آن دست و پنجه نرم می‌کند و نگاه ویژه مسؤولان استانی و کشوری را می‌طلبد.

این مسؤول بیان کرد: قائم‌شهر تنها شهری در استان مازندران است که نزدیک‌ترین فاصله را تا محل دفن زباله دارد؛ محل دپوی زباله‌ها در مجاورت رودخانه‌ای قرار دارد  که به دریای خزر سرازیر می‌شود؛ معضل زباله علاوه بر آلودگی‌های محیط زیست سبب کاهش رونق کشاورزی و اقتصادی می‌شود، به همین دلیل خواستار یک مشارکت و کمک همگانی برای رفع این معضل بزرگ هستیم.


منبع : مهر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نساجی قائمشهر - مازن -

نظر شما در مورد : شهردار با خرید کارخانه نساجی قائم‌شهر یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشید

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها