مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2736 -تاریخ انتشار : دوشنبه 20 خرداد 1392 -ساعت : 10:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن

کاندیداتوری معلولان در انتخابات شوراها

مازند شورا: رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به حضور 150 نفر از معلولان و جانبازان به عنوان کاندیدای شورای اسلامی شهر و روستا گفت: کاندیداتوری معلولان در انتخابات شوراها مصداق بارز موفقیت نهضت توانمندسازی در سازمان بهزیستی است.

مازند شورا: همایون هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با ابراز خرسندی از کاندیداتوری چشمگیر معلولان و جانبازان در چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا اظهار داشت: این حرکت و حضور معلولان در شوراهای شهر قطعاً به تسهیل اجرای قانون جامع حمایت از معلولان منجر شده است و می‌تواند اثرات غیرقابل انکاری در تحقق آرمان شهرهای بدون مانع داشته باشد.

وی تصریح کرد: مناسب‌سازی محیط، تسهیل در رفت و آمد و طرحهای ویژه شهری برای معلولان نمود تأمین عدالت در دسترسی بوده است و اثرات روانی فوق‌العاده مثبتی خواهد داشت.

  هاشمی با ابراز سپاس و قدردانی از حضور NGOها و سازمانهای مردم نهاد در انتخابات شوراها و ارائه لیست، عنوان کرد: وقتی در آرایش عناصر و توزیع امکانات به نیازهای خاص معلولان توجه شود، دیگر کمتر نیازی به کمک یا مداخله دیگران در زندگی روزمره آنها خواهد بود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: دیگر زمان آن رسیده است که به جای ترویج فرهنگ ترحم به معلولان، وظیفه خود در قبال بهینه‌سازی و مناسب سازی محیط شهری برای تسهیل رفت و آمد و زندگی اقشار خاص عمل کنیم. بدون شک حضور قابل توجه معلولان به عنوان در کاندیدای چهارمین انتخابات شوراهای شهر و روستا، نشان از بلوغ اجتماعی جامعه هدف سازمان بهزیستی داشته و همچنین حاکی از توان و اثرگذاری این سازمان در عرصه اجتماع است.

وی گفت: کاندیداتوری معلولان در انتخابات شوراهای شهر و روستا مصداق بارز موفقیت نهضت توانمندسازی در سازمان بهزیستی است زیرا بالغ بر 150 نفر از معلولان و اعضای جامعه هدف سازمان بهزیستی در سراسر کشور به عنوان کاندیدا در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها ثبت نام و احراز صلاحیت شده‌اند.

هاشمی ادامه داد: حضور معلولان و اعضای جامعه هدف سازمان بهزیستی در انتخابات شوراهای شهر و روستا نشانگر خود شکوفایی و توانمندی این قشر از جامعه است که با تلاش و اعتماد به نفس خود توانسته‌اند بر موانع و مشکلات غلبه کنند و خود را به عنوان اعضای مولد مورد نیاز جامعه معرفی کنند.

وی افزود: حضور معلولان در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها می‌تواند گام محکم و بلندی در جهت احقاق حقوق معلولان و جلب توجه و نگاه ویژه مسئولان به این گروه باشد که برای بهبود شرایط زندگی و تغییر نگرش جامعه به توانمندسازی آنان، بی‌وقفه می‌کوشند و باور دارند که معلولیت، محدودیت نیست.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات - شوراها - - -

نظر شما در مورد : کاندیداتوری معلولان در انتخابات شوراها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها