مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2750 -تاریخ انتشار : شنبه 18 خرداد 1392 -ساعت : 01:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اظهارات حسن روحانی پیرامون شوراها

مازند شورا: نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با اشاره به زیبا بودن برخی نقاط شهر تهران تأکید کرد: شورای شهر وظیفه دارد فشارها را بر مردم کم کند چرا که شهر اسلامی باید فشارزدا باشد.

مازند شورا: حجت‌الاسلام حسن روحانی در سخنانی درباره اهمیت انتخابات شوراها اظهار داشت: شهرها باید در امور داخلی خود استقلال داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه همه شهرها نیاز به هویت دارند، افزود: شوراها با توجه به نیاز شهرها و تصمیم‌گیری درست می توانند شرایط مناسبی را برای شهر خود فراهم کنند.
 
کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره نقش شوراها در بهبود امور شهری گفت: شوراها زیربنای تحقق دموکراسی در کشور هستند و می‌توانند اعتلای شهرها را با توجه به نیاز و فرهنگ هر شهر فراهم کنند.
 
روحانی افزود: ما در تمام کشور نیاز داریم تا شهرهای‌مان را به‌گونه‌ای مهیا سازیم تا مردم بتوانند از هوای پاک، فناوری، رشد ابعاد فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و هنری بهره‌مند شوند.
 
وی با تأکید بر اینکه شاد زیستن و شاد بودن از حقوق ملت ایران است، ادامه داد: شورای شهر وظیفه دارد فشارها بر مردم را کاهش دهد چرا که شهر اسلامی و قرآنی باید فشارزدا باشد.
 
عضو شورایعالی امنیت ملی اظهار داشت: یکی از نگرانی های ما در شهرها وضعیت دانشجویان و جوانان است.
 
روحانی افزود: فراهم آوردن رفاه و شرایط مساعد برای جوانان در جهت‌دادن به هیجانات آنها و دوری جستن از خلاف و پناه بردن به کشورهای بیگانه، از وظایف شورای شهر است.
 
وی همچنین تصریح کرد: توجه به مسأله سالمندان و امور زنان هم ابعادی است که اعضای شوراها باید بیش از گذشته به آنها بپردازند.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه برخی نقاط شهر تهران بسیار زیباست اظهار داشت: الگو برداری از نکات مثبت شهر تهران و همچنین سایر شهرهای زیبا و پیشرفته جهان می توان از راهکارهای مناسب برای پیشرفت و آبادانی شهرها باشد تا محیطی آرام و امن برای مردم ایجاد شود.
 
روحانی افزود: شوراها باید از طریق روش های علمی، شهرنشینی را که بالای 70 درصد شده است، به یک فرصت که در آن همه با آرامش به بهترین نحو ممکن به اداره امور زندگی خود بپردازند، تبدیل کنند.
 
وی یکی از مهم‌ترین وظایف شوراها را انتخاب فردی اصلح به عنوان شهردار عنوان کرد و گفت: سد مشکلات شهری با انتخاب شهرداری کارآمد شکسته خواهد شد و همه شهرهای کشور خواستنی و زیبا می شوند.
 
روحانی در عین حال متذکر شد که «مهم‌تر از همه آن است که ما در حوزه شوراها بتوانیم حقوق واقعی شهروندان را که دخالت در همه امور خودشان و امور مسئولان است، اعاده کنیم./ فارس
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات،شوراها،حسن - -

مطالب مرتبط با : اظهارات حسن روحانی پیرامون شوراها
نظر شما در مورد : اظهارات حسن روحانی پیرامون شوراها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها