یک زن حتما می تواند شهردار تهران باشد

تاریخ انتشار : شنبه 07 مرداد 1396 - ساعت : 15:54

کد مطلب: 27576 چاپ به اشتراگ گذاشتن

الهه کولایی:

یک زن حتما می تواند شهردار تهران باشد

اختصاصی مازندشورا:دکتر الهه کولایی، عضو شورای هماهنگی مجمع زنان اصلاح طلب است. او اصالتاً اهل ساری و استاد دانشگاه در رشته علوم سیاسیِ دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است.

اختصاصی مازندشورا:دکتر الهه کولایی، عضو شورای هماهنگی مجمع زنان اصلاح طلب است. او اصالتاً اهل ساری و استاد دانشگاه در رشته علوم سیاسیِ دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است.

این روزها از وی به عنوان یکی از گزینه های اصلی شهرداری تهران یاد می کنند. همچنین پس از کناره گیری ضمنی شریعتمداری و بیطرف، او اکنون از شانس بیش تری برای نشستن بر این کرسی برخوردار است. از سوابق اصلی وی می توان به دوره نمایندگی از طرف مردم تهران در مجلس ششم اشاره کرد.
اما این نکته را باید پذیرفت که ایشان برای رسیدن به این منصب کار بسیار سختی را پیش رو خواهد داشت. بسیاری از کارشناسان و منتقدان در خصوص رسیدن کولایی به این کرسی بر این باورند که در شرایط کنونی و با وضعیت مالی حاکم بر شهرداری تهران، صلاح نیست که یک زن بتواند شهردار کنونی تهران شود.
کولایی در نشست اخیرش؛ در حوزه ی زنان؛ مورد پرسش قرار گرفت. از او پرسیده شد که آیا این احتمال وجود دارد که شهردار بعدی تهران یک زن باشد؟ او پاسخ داد: "به عنوان یک معلم زن درصد زیادی قائل نیستم، اما به عنوان یک فعال در حوزه ی زنان معتقدم که از منظر حقوق انسانی توانمندی های زنانی که این فرصت را داشته اند تا توانایی های بالقوه ی خود را فعلیت بخشند، نشان داده اند فرقی با مردان ندارند".

این استاد دانشگاه در ادامه گفت: "طبیعی است که من فکر می کنم یک زن حتما می تواند شهردار تهران باشد، و اتفاقا می تواند بسیار موفق باشد.

منتهی فکر می کنم به لحاظ عملکرد اجرایی در جامعه ای که زنان حتی نمی توانند در مناظره های ریاست جمهوری حاضر شوند، و صلاحیت شان تایید شوند، بعید به نظر می رسد یک زن بتواند شهردار تهران باشد".
او همچنین معتقد است زنان در جایگاه مدیریت شهری و سازمان های زیر نظر شهرداری و شهرداری نواحی باید به کار گرفته شوند. نماینده ی سابق مردم تهران در مجلس ششم در ادامه می گوید: "اگر بخواهیم از نظر کمّی بررسی کنیم که چند زن در شهرهای بزرگ کشور شهردار و یا در سطوح مدیران میانی فعالیت دارند در می یابیم که تعدادشان بسیار اندک است.

اگر زنان در حوزه مدیریت شهری فعالیت نداشته باشند و این جریان سازی صورت نگیرد، حتی حضور یک زن در جایگاه مهم تری چون شهرداری بیشتر یک عملکرد نمایشی خواهد بود.
در نهایت در این نشست به این نکته اشاره کرد که زنانی را می شناسد که می توانند شهردار بسیار خوبی برای شهر تهران باشند.
حال باید دید دکتر الهه کولایی؛ که کمپین هایی در فضاهای مجازی به حمایت از وی پرداخته اند و در تلاش هستند تا به او در راه رسیدن به شهرداری تهران کمک کنند؛ می تواند به عنوان اولین شهردار زنِ تهران انتخاب شود؟

ادامه دارد..

نویسنده :

برچسب ها : #الهه کولایی - مازندشورا - شهرداری تهران - علوم سیاسی - انتخاب شهردار تهران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : یک زن حتما می تواند شهردار تهران باشد

*

*


X https://sport45.site/