مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2772 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 خرداد 1392 -ساعت : 08:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

استفاده از فناوری نیمه بومی در ساخت زباله‌سوزهای مازندران

مازند شورا: استاندار مازندران گفت: پیمانکار داخلی برای ساخت زباله‌سوز در مازندران از فناوری نیمه بومی و نیمه خارجی استفاده می‌کند.

مازند شورا: علی‌اکبر طاهایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل با بیان اینکه ساخت زباله‌سوز در مازندران از شهرهای ساری و نوشهر آغاز شده است، تصریح کرد: برای عملیات اجرایی این پروژه 21 میلیارد تومان اعتبار به حساب شهرداری‌های نوشهر و ساری واریز شده است.

وی با اشاره به ساخت زباله‌سوز در شهرهای بابل و آمل نیز بیان داشت: برای ساخت زباله‌سوز در این دو شهر یک شرکت مالزیایی پیشقدم شده و خود پیشنهاد طرح داده بودند اما به دلایلی موفق به انجام این کار نشدند.

استاندار مازندران افزود: این شرکت بنا به دلایلی که بیان نکردند اما شاید تاخیر در تحویل زمین و یا تفاوت قیمت ریال و دلار بود حاضر به ادامه اجرا نشدند.

وی تصریح کرد: این شرکت بنا داشت ماشین‌آلات را وارد کند اما موفق به این امر نشد.

طاهایی با تاکید بر اینکه ساخت زباله‌سوز آمل و بابل به قرارگاه خاتم‌الاوصیا واگذار شده است، اذعان کرد: این قرارگاه شرکت دیزل سنگین ایران دسا را نیز در اختیار دارد و برای ساخت زباله‌سوز در این دو شهر اعلام آمادگی کردند.

وی اشاره داشت: قرارگاه خاتم‌الاوصیا تلاش می‌کند بخشی از تجهیزات و نیروهای فنی شرکت دسا را نیز در این طرح مشارکت دهد و در مواردی مانند استفاده از ژنراتورها از این فناوری استفاده کند.

استاندار مازندران درباره اینکه نوع تکنولوژی مورد استفاده در این طرح‌ها گفت: قرارگاه خاتم‌الاوصیا از تکنولوژی داخلی و خارجی می‌کند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران، طاهایی ، ز - -

نظر شما در مورد : استفاده از فناوری نیمه بومی در ساخت زباله‌سوزهای مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها