مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2777 -تاریخ انتشار : سه شنبه 14 خرداد 1392 -ساعت : 15:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نبود دفتر پژوهش در شورای شهر از نقاط ضعف این شوراست

مازند شورا: عضو ائتلاف اهالی رسانه در شورای شهر گفت: یکی از نقاط ضعف شورای شهر، نبود مرکز و جایگاه‌هایی به‌نام دفتر پژوهش است تا به اعضای شورای شهر خوراک بدهد.

مازند شورا: رضا روشنایی، عضو لیست ائتلاف اهالی رسانه در چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و فعال رسانه‌ای در شورای شهر تهران اظهار داشت: اگر جمعیت رسانه‌ها کم است ولی صدای رسایی دارند و می‌توانند در موضوع اجتماعی شهر بستر سازی کنند و در ساماندهی معضلات اجتماعی کمک‌های خوبی انجام دهند.

وی بیان داشت: یکی از نقاط ضعف شورای شهر، نبود مرکز و جایگاه‌هایی به‌نام دفتر پژوهش است تا به اعضای شورای شهر خوراک بدهد.

روشنایی تأکید کرد: در حال حاضر کمیسیون‌های شوراها به مسائلی که شهرداری مطرح می‌کند رسیدگی کرده و بررسی می‌کنند؛ از جمله معضلات امروز شهر تهران آلودگی هوا، آلودگی صوتی، ترافیک و بافت‌های فرسوده است که جا دارد تا شورای دوره چهارم این مسائل را تخصصی‌تر بررسی و پی‌گیری کند؛ بنابراین با توجه به اینکه مسائل زیست محیطی به عنوان بستر تمام فعالیت‌های شهری است، می‌طلبد تا کمیسیون جداگانه با عنوان کمیسیون حفظ محیط زیست این گونه مشکلات را از تمام جنبه‌های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی بررسی کند.

عضو ائتلاف اهالی رسانه ادامه داد: بافت فرسوده به عنوان یکی از اصلی‌ترین معضلات فعلی شهر تهران جای کار زیادی دارد که با توجه به افزایش تعداد اعضای شورا در دوره چهارم، ‌باید کمیسیون نوسازی بافت‌های فرسوده در شورا تشکیل شود تا این کمیسیون بتواند با گذاشتن وقت و انرژی کافی، 31 نهاد دخیل در نوسازی بافت‌های فرسوده را درگیر و ملزم به اجرای این کار کند.

حضور اصحاب رسانه در شورای شهر می‌تواند موجب نوآوری در شهر شود

 حجت السلام سید مهدی فقیهی واعظی، عضو لیست ائتلاف اهالی رسانه در چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، خبرنگار مستقل، استاد حوزه و دانشگاه، با حضور در خبرگزاری فارس درباره برنامه های خود در چهارمین دوره اظهار داشت: حضور اصحاب رسانه در شورای شهر می‌تواند موجب تحول و نوآوری در شهر شود.

وی ادامه داد: شورای شهر تهران به عنوان اساسی‌ترین رکن تغییر نقش ویژه‌ای را می‌تواند ایفا کند و حضور اصحاب رسانه می‌تواند خلأ و کاستی‌های موجود در شورای شهر را پوشش دهد./ فارسلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات،لیست، شوراه - -

نظر شما در مورد : نبود دفتر پژوهش در شورای شهر از نقاط ضعف این شوراست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها