قویا از شهردارحمایت خواهم کرد/ امیدوارم نقش کاسبانِ اختلاف کم رنگ شود

تاریخ انتشار : سه شنبه 10 مرداد 1396 - ساعت : 18:19

کد مطلب: 27848 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کوروش یوسفی عضو منتخب شورای پنجم شهر ساری در گفت‌وگو با مازندشورا؛

قویا از شهردارحمایت خواهم کرد/ امیدوارم نقش کاسبانِ اختلاف کم رنگ شود

اختصاصی مازندشورا: در ساری برخلاف بسیاری از شهرها بیش از آنجه نشست‌های منتخبین شورای پنجم معطوف به انتخاب شهردار باشد معطوف به توزیع مسئولیت‌ها در شورای شهر است. پیرامون جلسات غیررسمی شورای پنجم گفت‌وگویی با «کوروش یوسفی» ترتیب دادیم که در ادامه از نظر می‌گذرانید.

اختصاصی مازندشورا: بیشتر از جند روز به زمان شروع به کار شورای پنجم باقی نمانده است، اگرچه انتخابات شورای شهر ساری کم حواشی نبوده است اما به نظر می‌رسد انتخاب شهرداری ساری بی‌حواشی باشد مازند شورا قبلا طی یک گزارش تحلیلی بیان داشت مهدی عبوری جز سه شهردار بی‌رقیب کشور برای کسب کرسی شهرداری می‌باشد.

در ساری برخلاف بسیاری از شهرها بیش از آنجه نشست‌های منتخبین شورای پنجم معطوف به انتخاب شهردار باشد معطوف به توزیع مسئولیت‌ها در شورای شهر است.

پیرامون جلسات غیررسمی شورای پنجم گفت‌وگویی با «کوروش یوسفی» ترتیب دادیم که در ادامه از نظر می‌گذرانید.

منتخب شورای پنجم شهر ساری بیان داشت: دومین جلسه‌ی نشست اعضای منتخب شورا شکل گرفت. قرار بر این شد که با دستور کار، جلسه‌ی بعدی را مدیریت کنیم. اولین دستور کار این است که برنامه‌ی شهردار را تحت عنوان افق 1400 مورد تحلیل قرار دهیم. تاکید شد که ایشان برنامه‌شان را برایمان بفرستند و تحلیلش کنیم و شهردار را کمک کنیم تا از زوایای مختلف حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، معماری شهری و زیبایی شهری چند دستاورد داشته باشیم. اولین دستاورد این است که خود اعضای شورا که بعضی از آن‌ها اولین تجربه شان است روی ریل اصلی برنامه‌ها قرار گیرند. این یک رابطه‌ی مستقیم بین شناخت از برنامه و رویکرد شهردار و مصوباتی که در آینده می‌خواهد شکل بگیرد، دارد. این یک کمک به شهردار است که شورا قبل از این که رسما فعالیتش را آغاز کند از برنامه‌های شهردار مطلع شود و در تصمیمات و نظارت و مصوبات شورا می‌تواند کمک بزرگی برای شهرداری و شهردار باشد. دستاورد دوم ارائه‌ی برنامه از سوی شهردار این است که سطح کار شورا را بالا می‌برد و شورای پنجم را یک شورای برنامه محور نشان می‌دهد. شورایی که دغدغه اش این است که اسیر روزمرگی نشود و به برنامه و داشتن چشم انداز روی بیاورد.

عضو سابق شورای شهر ساری در ادامه بیان داشت: بنده یک نیروی مستقل هستم و از متن مردمی انتخاب شده‌ام که با آن‌ها عهد بسته‌ام برای مردم شهرم هرآنچه از دست من بر می‌آید، انجام دهم. من توسعه و عمران شهر را زیر سایه همدلی و همگرایی متصور می‌شوم. به همین دلیل به همکاران عرض کردم، هر فضایی و کمیسیونی که نوک پیکان آن به نفع منافع مردم هست، حاضر هستم در آنجا فعالیت جدی داشته باشم.

وی در مورد پیش بینی‌اش از فضای حاکم بر شورای پنجم افزود: فکر می‌کنم شورای آرامی خواهیم داشت، امیدوارم نقش کاسبانِ اختلاف کم رنگ شود، آن‌ها دنبال شکاف و اختلاف هستند. ما باید در این زمینه روشنگری کنیم. مگر غیر از این است که ما برای خدمت به شهر و مردم آمده‌ایم؟ مردم مدیریتِ مرکز استان، شهر 500 هزار نفره را در اختیار ما قرار داده اند. من در جلسه هم از اعضای محترم خواهش کردم تا اختلافاتی اگر هست را کنار بگذارند، و باید با همدلی و همگرایی نقاط ضعف را پوشش و نقاط قوت را تقویت نماییم. من به طرفداران، مردم و اطرافیانم قول داده‌ام که هر جایی آقای شهردار در مسیر منافع مردم قدمی برمی‌دارد، در کنار ایشان باشم و خواهم بود. قویا اعلام می‌کنم کوروش یوسفی از شهردار حمایت خواهد کرد.

عضو منتخب شورای شهر ساری پیرامون نقش شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان در فعالیت شورای پنجم گفت: ممکن است شورای اصلاح طلب‌ها، دیدگاه و نظراتی داشته باشند اما من شخصا نظرم این است که تصمیمات مهم به صحن اصلی واگذار شود.

گفت‌وگو از؛ محمد حسن زاده

نویسنده :

برچسب ها : #قویا از شهردارحمایت خواهم کرد/ امیدوارم نقش کاسبانِ اختلاف کم رنگ شود

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : قویا از شهردارحمایت خواهم کرد/ امیدوارم نقش کاسبانِ اختلاف کم رنگ شود

*

*


X https://sport45.site/