مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2787 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 خرداد 1392 -ساعت : 17:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن

برای شرکت در انتخابات داشتن کارت ملی الزامیست

مازند شورا: رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: برای شرکت در امر مقدس انتخابات داشتن کارت ملی الزامیست

مازند شورا: رییس سازمان ثبت احوال کشور در همایش مدیران کل ستادی و استانی گفت: برای شرکت در امر مقدس انتخابات داشتن کارت ملی الزامیست چراکه کدملی مندرج در کارت ملی برای هر فرد اختصاصی و یکه است و با ثبت آن هیچ فردی نمیتواند دوبار رای دهد.

دکترمحمد ناظمی اردکانی از کاربردی شدن امضاء الکترونیک کارتهای هوشمند ملی در این دوره از انتخابات خبر داد و گفت: برای 1500 نفر از مجریان انتخابات کارت هوشمند ملی صادر شده است.

وی اظهار کرد: در این دوره با مکانیزه شدن انتخابات، اسناد هویتی افراد اعتبار سنجی می‌شود و براحتی می‌توان اسناد مخدوش را شناسایی کرد و در آینده با صدور کارت هوشمند ملی، هویت افراد نیز اعتبار سنجی می‌شود که این امر شائبه هرگونه تقلب را از بین می‌برد.

رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: تا روز انتخابات افرادی که شناسنامه و یا کارت ملی خود را گم کرده باشد می‌تواند با مراجعه به ادارات ثبت احوال، گواهی شماره ملی خود را دریافت و در انتخابات شرکت کند.

ناظمی اردکانی با توجه به اینکه روسای ادارات شهرستانها، عضو هیئت اجرایی در انتخابات هستند تاکید کرد: مدیران کل استانها نشستی با روسای ادارات شهرستانهای متبوع خود داشته باشند.

وی همچنین از تشکیل ستاد انتخابات در سازمان ثبت احوال خبر داد و گفت: این ستاد مدتهاست تشکیل و با توجه به نقش محوری سازمان ثبت احوال در انتخابات بخش‌های مختلف سازمان فعال و به پیگیری نقش و وظایف مربوطه خود می‌پردازند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات ،کارت ملی ، - -

نظر شما در مورد : برای شرکت در انتخابات داشتن کارت ملی الزامیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها