مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2792 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 خرداد 1392 -ساعت : 13:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دو رای ریاست‌جمهوری و شوراها در یک شعبه اخذ می‌شود

مازند شورا: مدیرکل فن‌آوری وزارت کشور با بیان اینکه سازمان ثبت احوال کشور یکی از رئوس برگزاری انتخابات به ویژه انتخابات رایانه‌ای است گفت: همکاری‌های شایسته‌ای تاکنون انجام شده است و از این پس نیز ادامه خواهد داشت.

مازند شورا: مدیرکل انتخابات وزارت کشور در گردهمایی مدیران کل ستادی و سازمانی ثبت احوال کشور که با حضور رییس ، معاونین و مشاورین سازمان ثبت احوال کشور برگزار شد، ضمن تقدیر از همکاریهای سازمان ثبت احوال در ستاد و استانها بابت یاری و همراهی جهت تکمیل فن‌آوری‌های نوین در برگزاری انتخابات که به نوعی با آبرو و امنیت نظام جمهوری اسلامی گره خورده است افزود: این انتخابات فرصتی برای تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب است.

وی افزود: نگاه وزارت کشور به موضوع برگزاری انتخابات، استفاده از تکنولو‍‍‍‍ژی‌های نوین سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و بهره‌گیری از تجربیات و توان تمامی دستگاه‌های ذیربط جهت برگزاری انتخابات مطابق با شئون مردم شریف ایران است.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور با بیان اینکه قسمتی از انتخاباتی که تاکنون برگزار شده، مرهون تلاش‌های سازمان ثبت احوال بوده است، اظهار داشت در انتخابات آینده تلاش بر این خواهد بود که رای‌گیری کاغذی حذف و با رویکرد تمام الکترونیکی برگزار شود.

در ادامه این گردهمایی شجاعان _ مدیرکل فن‌آوری وزارت کشور گفت: در این دوره از ظرفیت بالای پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور استفاده خواهیم کرد و با توجه به تجمیع چند انتخابات در این دوره، فشار کار بر پرسنل ثبت‌احوال کشور بیش از گذشته می‌باشد.

شجاعان با توضیح اینکه فرآیند انتخابات بصورت مکانیزه انجام می‌گیرد، گفت: در اخذ رای الکترونیکی و انتخابات الکترونیکی تفاوت وجود دارد.

وی با تشریح رای‌گیری الکترونیکی و انتخابات الکترونیکی به بیان فرآیند رای‌گیری در قبل، حین و بعد از اخذ رای پرداخت و افزود: سازمان ثبت احوال کشور فعالیت‌های زیادی را در رابطه با برگزاری این دوره از انتخابات انجام داده که احراز اطلاعات سند شناسایی(شناسنامه_کارت ملی) و کنترل رای تکراری در شعبه اخذ رای و شمارش آرا ممکن شده است و در ادامه این فرایند ثبت و ارسال صورتجلسه نهایی شعبه و تجمیع آرا صورت خواهد گرفت.

شجاعان در ادامه با تقدیر از اقدامات سازمان ثبت احوال گفت: با توجه به این اقدامات، در صورتی که فرد قبلا رای داده باشد دستگاه اجازه ورود نمی‌دهد و امکان اخذ رای مجدد وجود نخواهد داشت.

به گزارش مازند شورا به نقل از ایسنا، وی تاکید کرد: رای دهندگان نمی‌توانند برای رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری به یک شعبه و برای شوراها به شعبه دیگری مراجعه کنند و الزاما بایستی در یک شعبه همه رای‌گیری‌ها انجام شود.
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات ،شوراها، را - -

نظر شما در مورد : دو رای ریاست‌جمهوری و شوراها در یک شعبه اخذ می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها