مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2802 -تاریخ انتشار : یکشنبه 12 خرداد 1392 -ساعت : 12:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بایدها و نبایدهای تبلیغات شورایی

مازند شورا: شمارش معکوس برای آغاز تبلیغات چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شروع شد، نهاد مدنی که از آن به عنوان پلی به سوی توسعه یاد می کنند و پرهیز از سیاست زدگی و فرصت سوزیها می تواند در توفیق این پارلمان محلی تاثیرگذار باشد.

مازند شورا: شوراها اولین نهاد مدنی به شمار می رود که به دلیل ارتباط با لایه های زیرین جوامع نقش کاربردی و تاثیرگذاری در توسعه جوامع شهری و روستایی دارد.

پرهیز از بداخلاقی های انتخاباتی در فرآیند تبلیغات، تهیه و طرحهای کاربردی برای توسعه و رفع تنگناها و مشکلات در زمان فعالیت می توانند جامعه شهری و روستایی را به اهدافش در تشکیل پارلمان محلی شورایی نزدیک تر کند.

در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، هشت هزار و 522 نفر در استان گلستان ثبت نام کرده اند تا به عنوان منتخبان مردم در 26 شهر و 928 روستا مشغول فعالیت باشند.

عضو هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در گلستان در این زمنیه به خبرنگار مهر می گوید: رسیدگی به صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها در سه مرحله تدارک دیده شده بود که در مرحله اول استعلام از مراجع چهارگانه انجام شد و اگر افرادی به هر عللی در این استعلامها احراز صلاحیت نشدند، موارد به آنها اطلاع رسانی شد.

عبدالکریم رجبی افزود: رسیدگی به اعتراض افراد رد صلاحیت شده در این مرحل در روستا در هیئت نظارت شهرستانها و در شهرها در هیئت نظارت استانها انجام شد و این هیئتها نیز به اعتراضات رسیدگی کردند.

وی عنوان کرد: اگر به عللی افرادی نیز در این مرحله هم تایید صلاحیت نشدند، اعتراضشان را به هیئت عالی و مرکزی نظارت استانها و تهران تسلیم کردند و تا پایان وقت اداری 12 خرداد این نتایج به فرمانداریها و یا استان اعلام می شود.

رجبی گفت: صلاحیت نهایی داوطلبان انتخابات شوراها روز 13 خردادماه به دست آنها خواهد رسید و تایید صلاحیت شدگان می توانند در مهلت قانونی تبلیغات داشته باشند.

نماینده مردم مینودشت،مراوه تپه، گالیکش و کلاله در مجلس از شوراهای اسلامی به مثابه پل ارتباطی بین مردم و مسئولان یاد کرد و گفت: شوراهای اسلامی از متن مردم بخواسته و به مثابه یک مجلس محلی است که برای مسائل عمرانی شهر و روستاها تصمیم گیری می کنند.

وی اظهار داشت: هرچقدر ترکیب اعضای شوراها اصلح تر باشند به فرایند توسعه شهری و روستایی کمک بیشتری خواهند کرد.

رجبی گفت: افرادی که در شواها انتخاب می شوند از ترکیبهای مختلفی هستند و ممکن است نظرات متفاوت و متناقضی داشت باشند و براینکه چالشها کمتر شود، باید خدمترسانی به مردم مدنظر قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه عدم سازش و تفاهم بین نامزدها می تواند فرصت خدمترسانی به مردم را از بین ببرد، افزود: تناقضاتی ممکن است در تصمیم گیریها وجود داشته باشد و این چالشها فرصت خدمت به مردم را از بین می برد.

پرهیز شوراها از مسائل سیاسی و جناحی

این نماینده مجلس گفت: افرادی که وارد این عرصه می شوند باید از مسائل سیاسی و جناحی پرهیز کنند و تمام هم و غم باید خدمترسانی و رفع مشکلات مردم باشد.

وی اظهار داشت: همه هدف این است که افرادی که برای شوراها انتخاب می شوند خادمان خوبی باشند و پل خوبی بین مردم و مسئولان برای دستیابی به توسعه باشند.

هدف شورا خدمترسانی باشد

رجبی افزود: انشاء الله نامزدها و داوطلبان شوراها، صممیت را سرلوحه کار قرار دهند تا بتواند از فرصتها برای برون رفت از مشکلات استفاده کنند.

وی یکی از محورهای توسعه و پیشبرد اهداف را اختلاف سلیقه و نقددانست و گفت: هدف اعضای باید واحد و توسعه شهر و روستا باشد.

بایدها و نبایدهای تبلیغات شورایی

سید قاسیم حسینی دبیر ستاد انتخابات گلستان نیز گفت: برابر جدول زمانبندی از 12 خردادماه نظر نهایی در خصوص شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده توسط هیئت اعالی نظارت اعلام می شود و از 13 تا 15 مدت سه روز مهلت قاونی انتشار اسامی نامزدهاست و از 16 خردادماه بمدت یک هفته می توانند وارد عرصه تبلیغات شوند.

وی در زمینه محل و مکان ستاد تبلیغاتی گفت: هر داوطلب می تواند به ازای هر ناحیه شهرداری می توانند یک ستاد تبلیغات به تفکیک مرد وزن داشته باشد.

حسینی درباره کیفیت و کمیت تبلیغات گفت: بنرها نباید ابعادش از یک متر و 70 سانتی متر بیشتر باشد و اندازه پوستر نیز از اندازه بنر بیشتر نباشد و نامزدها

می توانند در دو نوع پوستر چاپ کنند و در مکانهای پیش بینی شده از سوی شهرداریها منتشر کنند.

راه اندازی کارناوال ممنوع

وی گفت: همچنین نامزدها می توانند نسبت به چاپ برشور و زندگینامه نیز اقدام کنند ولی راه اندازی هرگونه کارناول و استفاده زا بلندگو در فضای خارج از ستادها ممنوع است.

دبیر ستاد انتخابات گلستان گفت: مکانهای ستاد تبلیغاتی نامزدها باید رسما اعلام شود و در شهرهایی که چند ناحیه شهرداری وجود دارد می تواند در هر ناحیه ستاد دایر شود.

وی افزود: استفاده از اماکن دولتی و الصاق پوستر و بنر در مکانهای دولتی ضمین اینکه ممنوع است، مجازاتهایی نیز دربر دارد.

چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 24 خردادماه برگزار می شود./ مهرلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات،شوراها ،تبل - -

نظر شما در مورد : بایدها و نبایدهای تبلیغات شورایی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها