مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2808 -تاریخ انتشار : یکشنبه 12 خرداد 1392 -ساعت : 08:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
افتتاح طولانی ترین تونل جاده‌ای کشور/ آغاز عملیات اجرایی قطعات دو و سه آزاد راه تهران - شمال

با حضور رئیس جمهور

افتتاح طولانی ترین تونل جاده‌ای کشور/ آغاز عملیات اجرایی قطعات دو و سه آزاد راه تهران - شمال

مازند شورا: دو پروژه بزرگ راهسازی با حضور رئیس جمهوری روز یکشنبه در مرکز و غرب مازندران افتتاح و اجرایی می شود که شامل افتتاح طولانی ترین تونل جاده ای کشور و آغاز عملیات اجرایی قطعات دو و سه آزاد راه تهران - شمال خواهد بود.

مازند شورا: عملیات اجرایی قطعه دوم طولانی ترین تونل جاده های کشور در منطقه امامزاده هاشم (ع) جاده هراز همزمان با بهره برداری از قطعه نخست روز یکشنبه با حضور رئیس جمهوری بهره برداری می شود.
 
قطعه دوم تونل وجاده های ورودی و خروجی دسترسی به تونل به طول هفت کیلومتر بوده و امتداد آن تا منطقه آبعلی در استان تهران خواهد بود.
 
این طرح مهم زیرساختی کشور در طی پنج سال اجرایی شده و اعتبار مورد نیاز اجرای قطعه دوم تونل امامزاده هاشم و جاده های ورودی، خروجی و دسترسی به آن هزار و 250 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
 
طول قطعات نخست و دوم تونل و جاده های دسترسی گردنه امامزاده هاشم آمل بیش از 12 کیلومتر بوده و با بهره برداری کامل از دو قطعه جاده و دو تونل گردنه امامزاده هاشم، مسیر 21 کیلومتری این مسیر به سمت تهران به 12 کیلومتر کاهش خواهد یافت.
 
بهره برداری از قطعه اول حذف نقاط حادثه خیز در گردنه امامزاده هاشم (ع) و تونل موسوم به این نام در محور هراز به عنوان طولانی ترین تونل جاده ای کشور قلمداد شده است. تونل امامزاده هاشم در جاده هراز  که در حوزه استحفاظی مازندران بوده، با سه هزار و 280 متر طول و عرض استاندارد 11 متر بوده که با حضور رئیس جمهور بهره برداری می شود.
 
مسیر دسترسی ورودی و خروجی تونل امامزاده هاشم که در مجموع  بیش از 5 هزار و400  متر طول دارد، بهره برداری خواهد شد. تاکنون 930 میلیارد ريال برای تونل و جاده دسترسی این پروژه هزینه شده است که با تکمیل تاسیسات این طرح میزان اعتبار قابل هزینه به هزار و 250 میلیارد ريال افزایش خواهد یافت.
 
با بهره برداری از این تونل 70 درصد مشکلات تردد و توقف خودروها در فصل زمستان در گردنه امامزاده هاشم برطرف، مدت زمان سفر به ارزش 300 میلیارد ریال و صرفه جویی در سوخت به ارزش هزار میلیارد ریال در سال کاهش خواهد یافت.
 
آغاز عملیات اجرایی قطعات دو و سه آزاد راه تهران شمال
 
همزمان با سفر رئیس جمهور به مازندران در روز یکشنبه (فردا)، عملیات اجرایی قطعات دو و سه آزاد راه تهران - شمال آغاز می شود.
 
به گفته سید علی اکبر طاهایی، استاندار مازندران، ساخت قطعات دو و سه آزاد راه تهران - شمال توسط قرارگاه خاتم الانبیا انجام می شود که منابع این طرح از محل فروش اوراق مشارکت پیش بینی شده است.
 
وی افزود: تا پایان سالجاری محور هراز به عنوان بزرگراه تبدیل می شود که مدت زمان سفر به تهران از آمل از 4 ساعت به دو ساعت کاهش می یابد.
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حمل و نقل،تهران - شم - -

نظر شما در مورد : افتتاح طولانی ترین تونل جاده‌ای کشور/ آغاز عملیات اجرایی قطعات دو و سه آزاد راه تهران - شمال

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها