مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28096 -تاریخ انتشار : یکشنبه 15 مرداد 1396 -ساعت : 07:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برگزاری نشست دوم«ایران‌شهر» در مشهد/ شهر، ارتباطات و هویت: بازگشت به کدام هویت

برگزاری نشست دوم«ایران‌شهر» در مشهد/ شهر، ارتباطات و هویت: بازگشت به کدام هویت

مازندشورا: سلسله نشست‌های ایران‌شهر در مشهد در دومین نشست خود در استان و با سخنرانی هادی خانیکی به تحلیل شهر، ارتباطات و هویت و نقد بازگشت به کدام هویت می‌پردازد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی نشست دوم از سلسله نشست‌های انديشه ايران شهری با سخنرانى دکتر هادی ختنیکی و با موضوع " شهر، ارتباطات و هویت: بازگشت به کدام هویت" در مشهد برگزار خواهد شد.

این نشست که چهارشنبه ۱۸ مردادماه در محل  مؤسسه آموزش عالی اقبال لاهوری به نشانی مشهد، بلوار سرافرازان، سرافرازان ۹ برگزار می‌شود از ساعت ۱۸ آغاز شده و  شهر، ارتباطات و هویت و مسئله بازگشت به کدام هویت را که از اندیشه‌های عنوان شده توسط دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم است مورد تحلیل و موشکافی قرار خواهد داد. حضور برای علاقمندان در این نشست آزاد است.

گفتنی است دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، با اندیشه ایران شهری از ابتدای دولت یازدهم کار خود را در وزارت راه و شهرسازی شروع کرد. این اندیشه تلاش دارد تا ایران را با تاریخ و گذشته پرباری که داشته پیوند دهد و باردیگر، توان و قدرت، فرهنگ و تمدن ایران را به دنیا معرفی کند.

پیش‌تر وزیر راه و شهرسازی در بیان اندیشه‌های خود درباره ایران‌شهری گفته بود: اگر بخواهیم برای آینده ایران چشم‌اندازی داشته باشیم این چشم انداز باید ریشه‌ای عمیق در تاریخ و فرهنگ ایران‌زمین، ارتباطی ساختاری با آیین اسلام و قدرت سازگاری با شرایط روز زندگی داشته باشد. من پیوند این سه عنصر بنیادین را در اندیشه ایران‌شهری جستجو می‌کنم و معتقدم مفهوم «نه شرقی نه غربی» در این اندیشه می‌تواند تجلی پیدا کند. این اندیشه نظام معرفتی‌ای است که به مردم ایران‌زمین تعلق دارد، نه سوسیالیست‌ها و غربی‌ها و اروپایی‌ها. اندیشه ایران‌شهری به ما تعلق دارد و همین موضوع است که سبب می‌شود ما به میراثمان حس تعلق داشته باشیم؛ موجب همبستگی اجتماعی می‌شود و مایه‌ آن می‌شود که چاره‌ای برای پدیده ازجاکندگی اجتماعی پیدا کنیم. (جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید.)/


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اندیشه - شهرسازی - ارتباطات - ایران‌شهری - تاریخ - اجتماعی - پیوند - فرهنگ - ایران‌زمین - آخوندی - وزارت - بازگشت - موضوع - سرافرازان - اندیشه‌های - یازدهم -

مطالب مرتبط با : برگزاری نشست دوم«ایران‌شهر» در مشهد/ شهر، ارتباطات و هویت: بازگشت به کدام هویت
نظر شما در مورد : برگزاری نشست دوم«ایران‌شهر» در مشهد/ شهر، ارتباطات و هویت: بازگشت به کدام هویت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها