مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28098 -تاریخ انتشار : یکشنبه 15 مرداد 1396 -ساعت : 08:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
وام ۱۶۰ میلیون تومانی با سود ۸ درصد در تاریخ کشور بی‌سابقه است/ انبوه‌سازان و خریداران مسکن در بافت‌های فرسوده از فرصت کم‌نظیر استفاده کنند

معاون وزیر راه و شهرسازی:

وام ۱۶۰ میلیون تومانی با سود ۸ درصد در تاریخ کشور بی‌سابقه است/ انبوه‌سازان و خریداران مسکن در بافت‌های فرسوده از فرصت کم‌نظیر استفاده کنند

مازندشورا: معاون وزیر راه و شهرسازی اعطای تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی با سود ۸ درصد به انبوه‌سازان برای نوسازی بافت فرسوده را در تاریخ کشور بی‌نظیر دانست و گفت: امیدواریم به زودی مصوبه دیگری برای اعطای تسهیلات ۸ درصد به متقاضیان نیز ابلاغ شود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمدسعید ایزدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در روزهای اخیر ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات نوسازی برای اعطا به انبوه سازان انجام شد که در واقع اتفاق بزرگی برای حمایت از انبوه‌سازان در نوسازی بافت‌های فرسوده محسوب می شود.

وی افزود: جلساتی را با بانک مرکزی و معاونت اجرایی درخصوص دو مصوبه داشتیم که اعطای تسهیلات به انبوه سازان یکی از آنها بود و توسط بانک مرکزی انجام شد. مصوبه دوم هم به میزان ۱۰۰۰ میلیارد تومان که امیدواریم ابلاغ شود تسهیلات برای مردم است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص نحوه تامین تسهیلات نوسازی بافتهای فرسوده گفت: بانک مسکن از محل استمهال مسکن مهر مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان به اضافه ۴۰۰۰ میلیارد تومان که خودش اضافه می‌کند تسهیلات نوسازی ۱۲ درصد به مالکان و ساکنان بافتهای فرسوده پرداخت می کند.

ایزدی پرداخت این تسهیلات را فرصتی کم نظیر برای انبوه سازان و خریداران مسکن در بافتهای فرسوده دانست و گفت: ساز و کاری که این مصوبه در نظر گرفته تضمین فروش برای انبوه سازان فراهم می‌کند زیرا با توجه به سود ۸ درصد قطعا تقاضا برای خرید این واحدها بالا می رود. انبوه سازی که می‌خواهد در این بافتها پروژه‌ای را شروع کند با استفاده از سرمایه‌گذاری خرد از طریق مالکان وجوهی دریافت می‌کند، خودش هم پولی می‌گذارد و اگر دو سپرده ۴۰ میلیون تومانی در بانک بگذارد ۱۶۰ میلیون تومان وام با سود ۸ درصد دریافت می کند که در تاریخ ایران بی‌سابقه است.

وی تصریح کرد: وجود ۲.۶ میلیون مسکن خالی در کشور نشان می دهد که انبوه سازان تاکنون راه را اشتباه رفته اند لذا باید از این به بعد در سرمایه‌گذاری دقت کنند. قطعا بافت فرسوده بهترین نقطه برای سرمایه گذاری است.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری با اشاره به آمار رو به رشد پروانه های ساختمانی در بافت فرسوده تهران گفت: آمار پروانه صادره در کل شهر تهران از ابتدای سال جاری تا الان منفی بوده اما در مناطق ۱۱ و ۱۲ معادل ۵۶ درصد رشد داشته است. این نشان می‌دهد سرمایه گذاران متوجه شده‌اند باید کجا ورود کنند.

ایزدی به رشد متوسط قیمت مسکن در منطقه ۱۲ اشاره و خاطرنشان کرد: گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن در تیرماه سال جاری نشان می دهد بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه ۱۲ با ۱۳ درصد افزایش تعلق دارد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرسوده - تسهیلات - انبوه - سازان - تومان - میلیارد - نوسازی - میلیون - شهرسازی - مرکزی - بافتهای - می‌کند - مصوبه - ایزدی - سرمایه - دریافت - سرمایه‌گذاری - پرداخت - اشاره - پروانه - منطقه - متوسط - تهران - مالکان - بافت‌های - معاون - تومانی - تاریخ - گزارش - استفاده - اضافه - انبوه‌سازان - خریداران - بی‌سابقه -

مطالب مرتبط با : وام ۱۶۰ میلیون تومانی با سود ۸ درصد در تاریخ کشور بی‌سابقه است/ انبوه‌سازان و خریداران مسکن در بافت‌ها...
نظر شما در مورد : وام ۱۶۰ میلیون تومانی با سود ۸ درصد در تاریخ کشور بی‌سابقه است/ انبوه‌سازان و خریداران مسکن در بافت‌ها...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها