مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2813 -تاریخ انتشار : شنبه 11 خرداد 1392 -ساعت : 09:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آیا اعضای چهارمین دوره شورای شهر قول می‌دهند اقدامات زیر را انجام دهند؟

آیا اعضای چهارمین دوره شورای شهر قول می‌دهند اقدامات زیر را انجام دهند؟

نامزدهای چهارمین دوره انتخابات شوراها پس از موفقیت در انتخابات و ورود به شوراهای شهر آیا به برنامه ها وعده های خود و برخی از خواسته های افکار عمومی همچون موارد زیر پایبند خواهند بود؟

1- وادار ننمودن شهرداران به جذب غیر قانونی نیرو آنهم از بستگان درجه اول، نورچشمی ها، اعضای ستادهای انتخاباتی خودشان وسرانجام اینكه شهرداری ها را در جذب نیروها در آستانه ورشكستگی مالی قرار ندهند.

2- آنچه كه برای تبلیغات انتخابات هزینه كرده اند به دنبال جبران این هزینه ها از امكانات ، اعتبارات و اختیارات شوراها و شهرداری ها نباشند.

3- در اجرای كلیه پروژه های رفاهی، خدماتی، عمرانی شهرداری ملاك و معیار تأمین منافع مالی خود و بستگان و باندهای حمایتی خود از جمله تعیین پیمانكاران مطرح نباشد و منافع شهرو شهروندان و شهرداری را میزان تصمیم گیری های خود بدانید.

4- از كرسی پارلمان شهری به عنوان نبردبان مسیر حضور در مجلس سوء استفاده نكنند چرا كه در آن زمان عضو شوراها از همه امكانات ، اعتبارات و اختیارات خود جهت جلب رضایت همگان آنهم به صورت كوتاه مدت برای كسب آراء مجلس استفاده نكنند كه درآن صورت بافت وحدت اعضای شورای شهر دستخوش حوادث می شود.

5- اعتبارات شهرداری را محل بازیابی خود ندانند.

6- فراموش نكنید به كلام الله مجید سوگند یاد نمودید كه مدافع حق و حقوق شهر و شهروندان و شهرداری باشید.

7- در نظارت عالیه بر همه اركان شهرداری خدا را حاكم و ناظر بر اعمال خود ببینید با متخلفین در هر لباس، جایگاه و باندی برخورد كنید ملاك و معیار را حقداری بدانید.

8- از شهردار به عنوان مجری قانون و مصوبات قانونی شوراها در چهارچوب قانونی حمایت كنید.

9- در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها برای مصوبات شورای شهر منافع شهر و شهرداری را به صورت كارشناسی شده مورد نقد و بررسی قرار دهید.

در پایان امید است كه اعضای شوراهای اسلامی دوره چهارم بتوانند رویكرد منفی كه در افكار عمومی شهرها در رابطه با عملكرد شوراها و شهرداری به وجود آمده را به رویكردی مثبت تبدیل نمایند.

شعبان وفایی نژاد
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات، شوراها ،شو - -

نظر شما در مورد : آیا اعضای چهارمین دوره شورای شهر قول می‌دهند اقدامات زیر را انجام دهند؟

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها