مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2816 -تاریخ انتشار : جمعه 10 خرداد 1392 -ساعت : 16:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن

انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها می‌تواند محرک یکدیگر باشند

مازند شورا: یک عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور معتقد است که همزمانی دو انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها نمی‌تواند شوراها را در انزوا قرار دهد.

مازند شورا: یک عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور معتقد است که همزمانی دو انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها نمی‌تواند شوراها را در انزوا قرار دهد.

دخیل‌عباس زارع‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره برگزاری همزمان انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها، گفت: این دو انتخابات دارای دو جاذبه است؛ از یک سو انتخابات ریاست‌جمهوری دارای جاذبه کشوری و فرامحیطی است که در گذشته نیز تجربه شده، از سوی دیگر انتخابات شوراها دارای جاذبه محیطی است.

وی تصریح کرد: انتخابات شوراها به خاطر اینکه دارای وابستگی محیطی است از جنب و جوش خاصی برخوردار است لذا معتقدم همزمان برگزار شدن این دو انتخابات نمی‌تواند آنها را در انزوا قرار دهد.
 

این عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، خاطرنشان کرد: انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها می‌تواند محرک یکدیگر باشد و پتانسیل قوی را برای حضور مردم در پای صندوق‌های رای به وجود آورد که قطعا برای نظام نیز مفید خواهد بود.
 

زارع‌زاده در بخش دیگری از این گفت‌وگو اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های این دو انتخابات‌ این است که حس محیطی انتخابات شوراها مردم را به پای صندوق‌های رای می‌کشاند و سبب می‌شود که افرادی که در گذشته با احساس ملی کمتر مشارکت داشته‌اند در صحنه حضور داشته باشند بنابراین وقتی کسی پای صندوق رای حاضر شود به هر دو انتخابات رای خواهد داد.
 

وی تاکید کرد: این امر می‌تواند معادله و کمکی باشد که بتوانیم در فضای ملی مانند انتخابات ‌گذشته مانور دهیم.
 

این عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: احساسم این است که در انتخابات 92 برگزاری دو انتخابات می‌تواند به حضور حماسی‌تر مردم پای صندوق‌های رای کمک کند.
 

وی با اشاره به معایبی که در همزمانی دو انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها وجود دارد، اظهار کرد: احتمال اینکه برگزاری انتخابات‌ به این شکل محرک تشنج اجتماعی باشد وجود دارد یعنی بتوانند خدای ناکرده فضای ملتهبی را به وجود بیاورد اما مردم با آگاهی و شعور بالایی که دارند می‌توانند به کنترل چنین فضایی کمک کنند.
 

این عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: با توجه به توصیه‌هایی که مقام معظم رهبری داشته‌اند و شرایط امروز جامعه باید اجازه داده شود از طیف‌های گوناگون در صحنه حضور داشته باشند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات ، ریاست جمه - -

نظر شما در مورد : انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها می‌تواند محرک یکدیگر باشند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها