مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28178 -تاریخ انتشار : دوشنبه 16 مرداد 1396 -ساعت : 09:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن

جمع‌آوری سگ بی قلاده در کرج

مازندشورا: شهردارآنلاین: مسئول محیط زیست شهری سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت: جمع‌آوری پنج هزار قلاده سگ بی‌صاحب در دستور کار شهرداری کرج است.

مازندشورا: رضا احمدوند در نشست کمیته سلامت و امنیت غذایی شهرستان فردیس که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با تأکید بر اینکه برای زنده گیری سگ‌های بی‌صاحب با مشکلاتی مواجه هستیم، گفت: جمع‌آوری سگ‌های بی‌صاحب در کرج و فردیس به دلیل مجاورت با شهرهای اقماری با مشکلاتی مواجه است.

وی تحقق این مهم را نیازمند همکاری شهرداری شهرهای اقماری دانست و گفت: متأسفانه شهرداری‌های شهرهای اقماری با کمبود بودجه مواجه هستند همچنین ثابت نبودن جمعیت سگ‌های بی‌صاحب موجب بی‌اثر بودن روند جمع‌آوری می‌شود.

احمدوند با تأکید بر اینکه جمع‌آوری پنج هزار قلاده سگ بی‌صاحب در دستور کار شهرداری کرج است، گفت: برای تحقق این مهم بودجه ۳۰۰ میلیون تومانی در نظر گرفته‌شده است.

وی در بخش دیگری به اقدامات انجام‌شده در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: در سال ۹۵ یک هزار و ۴۵۸ قلاده سگ جمع‌آوری شد همچنین در سه‌ماهه نخست سال جاری نیز ۵۴۱ قلاده سگ از مناطق سه و ۱۰ فردیس جمع‌آوری‌شده است.

احمدوند با اشاره به اختلالی که درروند جمع‌آوری سگ‌های بی‌صاحب توسط شهروندان ایجاد می‌شود اشاره کرد و گفت: متأسفانه اعتراض انجمن‌های حامی حقوق حیوانات و شکایت‌های مردمی از سوی دیگر کار را مشکل مواجه می‌کند.

مسئول محیط‌زیست شهری سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج هزینه زنده گیری هر قلاده سگ در سال جاری را ۵۷ هزار تومان اعلام کرد.

شهروندان فردیسی نسبت به تجمع نخاله‌های ساختمانی در گوشه و کنار ‌شهر اعتراض دارند، وی در این خصوص گفت: احداث کارخانه بازیافت خاک و نخاله در زمینی به مساحت پنج هکتار در دستور کار قرار دارد. این کارخانه قرار است در منطقه حصار کرج راه‌اندازی شود.

احمدوند با تأکید بر اینکه مراحل اخذ مجوز این کارخانه در حال انجام است، گفت: امیدواریم طی سال آینده این کارخانه افتتاح شود با افتتاح این کارخانه مشکل تجمع نخاله‌های ساختمانی در شهر فردیس و کرج حل خواهد شد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جمع‌آوری - بی‌صاحب - کارخانه - قلاده - سگ‌های - مواجه - فردیس - احمدوند - اشاره - شهرهای - شهرداری - اقماری - اینکه - تأکید - نخاله‌های - ساختمانی - شهرستان - افتتاح - اعتراض - شهروندان - بودجه - همچنین - دستور - مشکلاتی - متأسفانه -

نظر شما در مورد : جمع‌آوری سگ بی قلاده در کرج

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها