مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28233 -تاریخ انتشار : دوشنبه 16 مرداد 1396 -ساعت : 15:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

منوریل قم از ابتدای اجرا سیاسی شد

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منوریل قم از همان ابتدای اجرا سیاسی شد، گفت: سازمان برنامه‌وبودجه ‌با ادامه طرح ‌موافق است.

مازندشورا:احمد امیرآبادی فراهانی، با اشاره به اینکه قم در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دارد، اظهار داشت: با بهره‌برداری از طرح‌ها و پروژه‌های جدید شهری چهره استان قم در آینده متفاوت خواهد بود.

وی پروژه روی زمین‌مانده منوریل را موردتوجه قرارداد و افزود: منوریل از همان ابتدا دچار مسائل سیاسی شد و دولت یازدهم از ابتدا با آن مخالف بود، اما با تلاش‌های نمایندگان قم، دولت با ادامه ساخت و بهره‌برداری از آن موافقت کرده است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سازمان برنامه‌وبودجه کشور با ادامه طرح منوریل موافق است، اما چون اعتقاد مناسبی در دولت درباره ادامه ساخت آن وجود ندارد، اعتبارات کافی برای ادامه آن تخصیص داده نمی‌شود.

وی عنوان کرد: شورای اسلامی شهر قم از ابتدا با طرح ساخت منوریل مخالف بود، اما متأسفانه مسئولان استانی بدون هماهنگی با شورای اسلامی وقت این طرح را مصوب کردند و این در شرایطی بود که دولت دهم در بهره‌برداری از پروژه منوریل مصمم بود و در اولین اقدام خود نیز بالغ‌بر 80 میلیارد تومان برای آن اختصاص داد.

امیرآبادی با اشاره به شروع حفاری خط دو متروی شهری گفت: خط دو متروی شهری باید محدوده حرم و بازار را پوشش دهد و مسئولان استان با هر طرحی که در آن با خواسته‌های استانی مغایرت داشته باشد مخالف هستند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی  بحث مربوط به فرودگاه قم را نیز موردتوجه قرارداد و گفت: برخی مسئولان بر این باور بودند که فرودگاه قم توجیه اقتصادی برای آن وجود ندارد و مانند برخی از فرودگاه‌های بدون برنامه کشور می‌تواند صرفاً خرج روی دست دولت بگذارد.

وی در بیان لزوم احداث فرودگاه در شهر قم تأکید کرد: قم یکی از استان‌های ویژه کشور است که سالانه 1 و نیم میلیون نفر فقط از کشور عراق به قم سفر می‌کنند و هزاران نفر دیگر نیز از پاکستان، هندوستان و کشورهای دیگر دنیا به استان قم سفر می‌کنند.

امیرآبادی ادامه داد: قم ازنظر ظرفیت مذهبی و علمی  جایگاه متفاوتی در کشور دارد و در طول سال بیش از 20 میلیون از مردم کشور تعطیلات خود را در این شهر سپری می‌کنند که وجود این‌گونه مسائل لزوم داشتن فرودگاه اختصاصی در قم را بیشتر می‌کند.

وی عنوان کرد: در چند جلسه‌ای که با وزیر راه برگزار کردیم درنهایت وزیر راه با احداث فرودگاه در قم موافقت و حمایت‌های خود را نیز شروع کرده است و مراحل ادامه ساخت و تجهیز فرودگاه قم به‌زودی از سر گرفته می‌شود.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ادامه - منوریل - فرودگاه - شورای - اسلامی - مسئولان - ابتدا - مخالف - امیرآبادی - بهره‌برداری - استان - استانی - میلیون - احداث - متروی - عنوان - سیاسی - اشاره - مسائل - موردتوجه - پروژه - موافقت - قرارداد - ندارد -

نظر شما در مورد : منوریل قم از ابتدای اجرا سیاسی شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها