مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2827 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 09 خرداد 1392 -ساعت : 14:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شمارش آراء شوراها پس از ریاست جمهوری

مازند شورا: فرماندار تهران با بیان اینکه بین 700 تا هزار شعبه اخذ رای در انتخابات شوراها به صورت مکانیزه انجام می شود گفت: ابتدا آراء انتخابات ریاست جمهوری و سپس شوراها شمارش می شود

مازند شورا: همایش برگزار کنندگان مجریان انتخاباتی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا با حضور مرتضی تمدن استاندار تهران، عیسی فرهادی فرماندار تهران، تهرانی رئیس هیئت نظارت شورای نگهبان استان تهران، حسنعلی نوری مدیر کل دفتر انتخابات وزارت کشور، حسین طلا رئیس هیئت عالی نظارت استان تهران، مدیران ارشد برگزاری انتخاب مناطق تهران و فرمانده نیروی انتظامی کل تهران و سرکلانتری ها در تالار آئینه آبفای تهران برگزار شد.
 
در این همایش عیسی فرهادی فرماندار تهران با بیان اینکه در این انتخابات 3400 شعبه اخذ رای در تهران داریم گفت: 7000 صندوق اخذ رای به همراه صد هزار عوامل اجرایی که 26 هزار نفر از آنان عوامل اصلی شعبه اخذ رای هستند، برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در نظر گرفته شده است.
 
وی افزود آموزش های لازم از لحاظ سرعت عمل و دقت نظر در برگزاری انتخابات صورت گرفته و طی دو هفته آینده آموزشهای تکمیلی نیز داده خواهد شد.
 
فرماندار تهران با بیان اینکه با توافق هیئت نظارت مجلس بین 700 تا 1000 شعبه اخذ رای به صورت مکانیزه در انتخابات شورای شهر برگزار می شود گفت: 50 درصد حوزه ها در مساجد و حوزه های علمیه و 50 درصد آن در مدارس و سایر مکان های عمومی قرار دارد.
 
فرهادی افزود در این دوره از انتخابات تلاش شده است که 200 شعبه اخذ رای به شعبات تهران اضافه شود که این موضوع می تواند زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم آورد و از اتلاف وقت مردم جلوگیری کند.
 
وی همچنین با تاکید بر اینکه اولویت ما در شمارش آراء با انتخابات ریاست جمهوریست گفت: با توجه به اینکه ممکن است انتخابات ریاست جمهوری به مرحله دوم کشیده شود لذا ابتدا آراء انتخابات ریاست جمهوری شمارش و سپس آراء انتخابات شورای شهر شمارش خواهد شد.
 

فرماندار تهران گفت: نتایج انتخابات ریاست جمهوری تا روز شنبه 25 خرداد اعلام می شود که پس از آن شمارش آراء شوراها آغاز و پیش بینی می شود که تا 5 روز به طول انجامد.
 
وی همچنین در مورد حوزه انتخابیه شهر تهران گفت: شهر تهران شامل سه حوزه انتخابیه تهران، ری و شمیرانات است، بنابراین انتخابات اسلامشهر مانند مجلس با شهر تهران یکی نیست./ مهر
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات، شوراها، شم - -

نظر شما در مورد : شمارش آراء شوراها پس از ریاست جمهوری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها