مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28276 -تاریخ انتشار : سه شنبه 17 مرداد 1396 -ساعت : 17:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ابلاغ طرح جامع شهر فریدونکنار

توسط دکتر ربیع فلاح استاندار مازندران صورت گرفت :

ابلاغ طرح جامع شهر فریدونکنار

مازندشورا: مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران از ابلاغ طرح جامع شهر فریدونکنار در تاریخ 24/4/96 توسط استاندار مازندران خبر داد .

مازندشورا:به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران، مهندس ثباتی مدیر شهرسازی و معماری ضمن اعلام این خبر افزود : طرح جامع شهر فریدونکنار که در تاریخ 18/11/95 در شورایعالی شهرسازی و معماری به تصویب رسید ،جهت اجرای چهارچوبهای تعیین شده در طرح و هدایت توسعه کالبدی و فیزیکی شهر به شهرداری فریدونکنار ابلاغ شده است.

وی گفت : طرح جامع شهری بیشتر بمنظور ترویج ضوابط شهرسازی ، کنترل توسعه شهرها ، گرایش به نظام برنامه ریزی و هماهنگ سازی بخش های مختلف اقتصادی و اجتماعی با توجه به کیفیت محیط زیست و براساس شناخت حوزه های نفوذ طبیعی ، اجتماعی و اقتصادی شهرها تهیه می شود .

مهندس ثباتی با اشاره به اینکه طرح جامع در دو مرحله تهیه می شود گفت : طرح جامع طرحی است کالبدی ، فضایی که با بهره گیری از تحولات اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی جامعه شهری به بهبود سازمان فضای شهرها و رفاه اجتماعی مردم می پردازد. وی افزود : این طرح در دو مرحله تهیه می شود. مرحله اول شامل انجام بررسی های شناخت وضع موجود شهر و در مرحله دوم طرح پیشنهادی کالبدی شهر و ضوابط مربوطه ارائه می شود .

مدیر شهرسازی ومعماری یادآور شد : این طرح براساس تعریف کلی قانون تغییر نام وزارت آبادانی مسکن ، به مسکن شهرسازی و قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری کشور و براساس شرح خدمات مصوب تهیه توسعه و عمران ( جامع  ) تهیه گردیده و کلیه مراحل بررسی و تصویب را در مراجع استانی و کشور پشت سر گذاشته است .

مهندس ثباتی با اشاره به اینکه چهارچوب توسعه فیزیکی و کالبدی شهر را براساس پیش بینی جمعیت تعیین می کنند خاطرنشان ساخت : چهارچوب کلی طرح براساس پیش بینی جمعیت شهر در افق ده ساله تا سال 1405 ( در حدود 50هزار نفر ) و قابلیت های این شهر از جمله قابلیت زیست محیطی و گردشگری با توجه به جاذبه های طبیعی و ساحلی بر نقش گردشگری و بندری شهر بعنوان مرکز اداری شهرستان تاکید داشته و پیشنهادات کالبدی را در پهنه ای به مساحت حدود 900 هکتار ارائه نموده است .


منبع : اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - کالبدی - براساس - اجتماعی - توسعه - مرحله - اقتصادی - شهرها - فریدونکنار - مهندس - ثباتی - معماری - ابلاغ - بررسی - ارائه - قانون - گردشگری - قابلیت - جمعیت - چهارچوب - اینکه - شناخت - فیزیکی - افزود - تعیین - ضوابط - مازندران - طبیعی - تصویب - اشاره -

نظر شما در مورد : ابلاغ طرح جامع شهر فریدونکنار

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها