مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2828 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 09 خرداد 1392 -ساعت : 14:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن

کاندیداها در ایام رحلت فعالیت تبلیغاتی نکنند

مازند شورا: رئیس هیئت عالی نظارت استان تهران گفت از 200 داوطلبی که توسط هیئت اجرایی رد صلاحیت شدند در هیئت عالی نظارت استان 91 نفر تائید و 109 نفر نیز رد صلاحیت شدند.

رئیس هیئت عالی نظارت استان تهران با بیان اینکه برای هر کرسی شورای شهر تهران 51 داوطلب داریم خطاب به کاندیداها گفت: در ایام سالگرد رحلت امام تبلیغات زود هنگام انتخاباتی نکنند.

به گزارش مازند شورا به نقل از مهر حسین طلا در همایش مسئولان برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که در حال برگزاری است با ارائه گزارشی از روند بررسی پرونده داوطلبان انتخابات شورای شهر استان تهران گفت: حدود 4175 نفر داوطلب چهارصد و شصت شورای روستای استان تهران شدند و برای 41 شهر استان تهران نیز 4539 داوطلب ثبت نام کردند.

وی افزود در بررسی این 4539 کاندیدای عضویت برای 41 شورای شهر استان تهران، 644 نفر توسط هیئت های اجرایی که ریاست آن با فرماندار تهران است، رد صلاحیت شدند.

رئیس هیئت عالی نظارت استان تهران افزود: از این تعداد رد صلاحیت شده 600 نفر به هیئت عالی نظارت استان شکایت کردند که پرونده این داوطلبان با حضور دستگاه های مربوطه، هیئت نظارت شهرستان و حضور خود داوطلب بررسی شد که در نهایت 314 نفر از این 600 نفر تائید و 286 نفر رد صلاحیت شدند که به آنان نیز ابلاغ شده است.

وی همچنین با اشاره به آمار داوطلبان شورای شهر تهران گفت: در شهر تهران نیز با اکتساب 105 داوطلبی که در فرمانداری شهرری ثبت نام کرده بودند، در کل 1960 نفر یعنی برای هر کرسی 62 نفر در تهران داوطلب شدند که از این تعداد 210 نفر توسط هیئت اجرایی رد صلاحیت شدند.

رئیس هیئت عالی نظارت استان تهران گفت از 200 داوطلبی که توسط هیئت اجرایی رد صلاحیت شدند در هیئت عالی نظارت استان 91 نفر تائید و 109 نفر نیز رد صلاحیت شدند.

وی افزود تا به امروز در شهر تهران 1611 داوطلب از 1960 داوطلبی که ثبت نام کرده بودند تائید صلاحیت شدند، یعنی به ازای هر کرسی شورای شهر 51 داوطلب داریم.

وی همچنین در مورد تائید صلاحیت شدگان هیئت اجرایی گفت: 218 نفر از رد صلاحیت شدگان هیئت نظارت شهرستان شکایت کردند و پرونده آنان هم اکنون در هیئت عالی نظارت استان تهران در حال بررسی است که 12 خردادماه اعلام خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به حساسیت ها در تائید صلاحیت کاندیداهای شوراها گفت: در شورای شهر تهران قرار است بودجه بندی، مقررات و نظارت بر شهرداری انجام شود که بودجه 11 هزار میلیارد تومانی دارد. یعنی 10 برابر بودجه لندن. لذا این موضوع می طلبد که پرونده داوطلبان با حساسیت بیشتری بررسی شود.

رئیس هیئت عالی نظارت در استان تهران گفت: بعضی از گروه ها از ما می خواهند که لیست آنان را کنار بگذاریم و بقیه داوطلبان را بررسی کنیم. اما برای هیئت نظارت فرقی نمی کند که چه کسی وارد شوراها شود. مهم این است که پرونده آن داوطلب تمامی فرایند بررسی اش طبق قانون طی شده باشد.

وی تاکید کرد: آیا واقعا اگر فردی که عضو یک گروه سیاسی است و سابقه ای در کارنامه خود دارد ما می توانیم مطابق قانون این سابقه را نادیده بگیریم و در بررسی پرونده اش لحاظ نکنیم؟

وی همچنین خطاب به کاندیداهای شورای شهر گفت: تبلیغات انتخابات شورای شهر از 16 خرداد آغاز می شود لذا هرگونه تبلیغات زود هنگام مورد پیگرد و بررسی قانونی قرار می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در آستانه 14 خرداد و سالگرد رحلت امام خمینی قرار داریم، کاندیداها مواظب باشند که از این ایام برای تبلیغات خود استفاده نکنند چرا که نمایندگان ما در این مراسم حاضراند و اگر کاندیدایی تخلف کند پیگرد قانونی خواهد شد.

وی همچنین در مورد اعتراض رد صلاحیت شدگان انتخابات شوراها گفت: طبق بند ج ماده 26 قانون انتخابات وظیفه ما راضی کردن داوطلبان رد صلاحیت شده نیست و اصل و اساس تمکین به قانون است.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات ،شوراها ،صل - -

مطالب مرتبط با : کاندیداها در ایام رحلت فعالیت تبلیغاتی نکنند
نظر شما در مورد : کاندیداها در ایام رحلت فعالیت تبلیغاتی نکنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها