مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28316 -تاریخ انتشار : سه شنبه 17 مرداد 1396 -ساعت : 16:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رسانه بهترین ابزار برای ارتقای فرهنگ شهروندی و کاهش معضلات شهری است

رسانه بهترین ابزار برای ارتقای فرهنگ شهروندی و

مازندشورا: شهردارآنلاین: گروه فرهنگ و جامعه: مجتبی عبدالهی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در یادداشتی ضمن تبریک روز خبرنگار، رسانه را بهترین ابزار برای ارتقای فرهنگ شهروندی و کاهش معضلات شهری دانست.

مازندشورا:و به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، در این پیام آمده است: ارزش و اهمیت نوشتن، به‌قدری است که خداوند در قرآن به قلم سوگند یاد می‌کند ( ن والقلم وما یسطرون) و خبرنگاران با قلم خود می‌کوشند تا علم و معرفت را از اسارت نسیان و فراموشی رها کنند و نهر زلال دانش را در جامعه حیاتی جاودانه ببخشند و با سختکوشی خود، پویایی، بالندگی، سرزندگی و نشاط که محرک حضور در تمام عرصه ها بویژه عرصه فرهنگی و اجتماعی است را به مردم جامعه اهدا می نمایند.

وی تاکید کرده است: براین باوریم که خبرنگاران و روزنامه نگاران با انعکاس به موقع و صحیح اخبار در جامعه نقش بسیار مهمی در توسعه بخش فرهنگ شهری و و ارتقاء آگاهی‌های شهروندی، که امروزه از ضروری‌ترین آگاهی‌ها به شمار می‌رود ایفا می‌کنند و در این میان نقش نقادی های منصفانه، دلسوزانه و اثربخش آنان در رفع مسائل مختلف انکار ناپذیر است.

عبدالهی با اشاره به اینکه روز هفدهم مردادماه به یادمان شهادت مظلومانه "محمود صارمی"، مزین به نام کسانی است که با تلاش و همت خویش و با روایت حقیقت، آگاهی بخشی بی ادعا را چراغ راه جامعه کرده اند، افزوده است: اینجانب فرا رسیدن این روز بزرگ را به طلایه داران عرصه اطلاع رسانی تبریک و تهنیت عرض کرده و از درگاه احدیت، کامیابی و توفیق روز افزون را برای اهالی رسانه مسئلت می دارم.

وی تصریح کرده است: درواقع جایگاه شایسته رسانه ها در تنویر افکار عمومی و ایجاد فضای مناسب برای گفت و گو و برخورد سالم و سازنده نظرات و همچنین اهمیتی که رسانه های گروهی در ارتقاء سطح آگاهی و تعالی فرهنگ و دانش عمومی دارند، بی گمان یکی از مهمترین عوامل توسعه فرهنگی و از نشانه های پویایی و تحرک هر جامعه به شمار می رود که خبرنگاران ما با کارکرد رسانه های خود در این میان نقش اساسی را ایفا می کنند.

معاون شهردار تهران در این پیام آورده است: امروزه شهر ما با معضلاتی چون ترافیک و آلودگی هوا مواجه است که بخش عمده آن به طور غیرمستقیم به شیوه و سبک زندگی شهروندان و شهرنشینان باز می گردد و رفع آن متضمن ارتقای فرهنگ شهروندی است  که رسانه به عنوان پرنفوذترین و موثرترین عامل می تواند با دگرگونی در فرهنگ عمومی به ترویج فرهنگ درست و الگوسازی رفتارهای صحیح شهروندی در زمینه گسترش فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، به حداقل رساندن تولید زباله، آموزش حفظ محیط زیست و مسائلی از این دست، گام بردارد.

وی خاطرنشان کرده است: در نهایت می توان گفت رسانه ها همچون بازوی دیگر مدیریت شهری در نهادینه سازی فرهنگ شهروندی و ساختن شهر خوب برای شهروندان هستند و می توانند مدیریت شهری را در ایفای این رسالت مهم یاری رسانند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرهنگ - رسانه - شهروندی - جامعه - عمومی - خبرنگاران - ارتقای - فرهنگی - امروزه - مدیریت - ارتقاء - شهروندان - آگاهی - تهران - بهترین - ابزار - اجتماعی - پویایی - توسعه -

نظر شما در مورد : رسانه بهترین ابزار برای ارتقای فرهنگ شهروندی و

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها