مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2836 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 خرداد 1392 -ساعت : 15:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پیشرفت 25 درصدی نیروگاه زباله سوز نوشهر پس از گذشت 2 سال

مازند شورا: عملیات ساخت نخسین نیروگاه زباله سوز در ماه اردیبهشت سال 90 در منطقه ˈپلهم کتیˈ نوشهر آغاز شد و طبق برنامه قرار بود به مدت یک سال ساخته شود.

ˈمازند شورا: علی امانیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت با تخصیص این میزان اعتبار موافقت کرد که به محض ابلاغ آن به این نهاد، روند عملیات ساخت این نیروگاه شتاب بیشتری خواهد گرفت.

وی پیشرفت فیزیکی عملیات ساخت این نیروگاه را حدود 25 درصد اعلام کرد و گفت: تاکنون حدود 90 میلیارد ریال اعتبار شامل حدود 50 میلیارد آن از محل سفر رهبری و بقیه از محل منابع دولتی برای ساخت این نیروگاه هزینه شده است.

او افزود: تاکنون تعدادی از سوله ها، ماشین آلات و دیگر لوازم جانبی این نیروگاه به شهرستان حمل شده است.

شهردار نوشهر، جمع آوری، حمل و دفع غیراصولی زباله در این شهر را از عمده ترین مشکلات فراروی ارائه خدمات مدیریت شهری دانست و برای ساخت هرچه زودتر این نیروگاه از مسوولان امر خواستار همکاری بیش از پیش شد.

عملیات ساخت نخسین نیروگاه زباله سوز در ماه اردیبهشت سال 90 در منطقه ˈپلهم کتیˈ نوشهر آغاز شد و طبق برنامه قرار بود به مدت یک سال ساخته شود.

این نیروگاه با امحای حدود 200 تن زباله در روز در هر ساعت توان تولید حدود دو مگاوات برق را دارد و مقرر شد زباله های کلاردشت، مرزن آباد، چالوس، هچیرود و بخش ییلاقی و کوهستانی کجور برای امحا به این نیروگاه منتقل شود.

به طور میانگین روزانه حدود 250 تن زباله در شهرستان های 250 هزار نفری نوشهر و چالوس واقع درغرب مازندران تولید می شودلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله سوز ،کمپوست، ن - -

نظر شما در مورد : پیشرفت 25 درصدی نیروگاه زباله سوز نوشهر پس از گذشت 2 سال

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها