مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28361 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 مرداد 1396 -ساعت : 13:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تأکید کولایی بر مشارکت مردم در مدیریت شهر

مازندشورا: شهردارآنلاین: نامزد تصدی پست شهردار در ارائه برنامه های خود بر ضرورت مشارکت مردم در مدیریت شهر تاکید کرد.

مازندشورا:الهه کولایی در ارائه برنامه های خود در جمع منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با بیان چهارچوب کلی برنامه گفت: مدیریت شهری بدون مشارکت مردم، تغییر نگرش و تغییر نگرش آموزشی و زیست پذیر بودن شهر امکان پذیر نیست.
وی افزود: ما بعد از انقلاب آرمانهای زیادی را مطرح کردیم اما نتوانستیم در حوزه اجرایی آن را اجرا کنیم.
کولایی گفت: همه شواهد توسعه نیافتنی ما را احاطه کرده و ضرورت بازخوانی ارزشها در مدیریت شهری وجود دارد .
وی با تاکید بر ضرورت قانون گرایی گفت: اگر قانون در مدیریت شهری حکومت کند و روح قانون و برابری همه انسانها و به رسمیت شناختن حقوق انسانها مبنا قرار گیرد، بسیاری از رفتارها در سطح مدیریت شهری تغییر می کند.
وی مشارکت شهروندان در شهر را از جمله محورهای برنامه خود عنوان کرد و گفت: شکاف بسیاری بین واقعیت ها و برنامه های نوشته شده وجود دارد.
وی گفت: هنوز دوسال از برنامه شهرداری باقی مانده و در برنامه به آن توجه شده و از آنجا که آمارهای متفاوتی وجود دارد، تلاش کردم بر این مسائل متمرکز نشوم.
وی با بیان اینکه برنامه با در نظر گرفتن شش ماموریت شهرداری تدوین شده است، خاطر نشان کرد: حمل و نقل و ترافیک، اجتماعی و فرهنگی، خدمات شهری، توسعه مدیریت و هوشمندساری شهر، ایمنی و مدیریت بحران، شهرسازی و معماری ماموریت برنامه پیشنهادی است.
وی افزود: برنامه ای جامع بر پایه اسناد است و انتزاعی تدوین نشده و واقعیت ها مبنا قرار گرفته است.
کولایی خاطر نشان کرد: مدیریت شهری برای بهبود زندگی همه انسانها تحقق می باید و هرچه بتوانیم منافع مردم را ارتقا ببخشیم به دموکراتیک شدن نزدیک تر شده ایم.
وی گفت: سهم مردم از منافع تهران در همه عرصه ها نیازمند بازنگری اساسی است و باید مبنای مدیریت قرار گیرد.
وی گفت: ساخت و ساز و سخت افزار مورد نیاز است اما تحولات جدید در حوزه انسانی باید مورد توجه قرار گیرد.
کولایی در ادامه با اشاره به فضای مجازی گفت: زوایای جدیدی برای کسب درآمد در این حوزه ها وجود دارد که باید از آن بهره گرفت.
وی افزود: ایجاد شرایط مناسب برای استارت آپ ها در کشورهای اطراف فراهم شده اما ما از این فرصت ها به خوبی استفاده نکردیم.
کولایی ادامه داد: نیازمند بازنگری جدی در مدیریت شهرداری هستیم، در حال حاضر جوانان و زنان شایسته به این حوزه مدیریت راه ندارند.
وی در ادامه با اشاره به مشکل فساد گفت: هر چه کارکرد شهرداری به مردم عرضه شود و شهر شیشه ای ایجاد شود فساد کم می شود.
وی گفت: باید عموم مردم تهران در سیاست گذاری مورد توجه قرار گیرند، نه اینکه از یک گروه حمایت شود.
وی در ادامه تکدی گری در شهر را موجب مخدوش کردن چهره نظام دانست و گفت: قرار نیست شهرداری و دولت به تنهایی مسائل را حل کنند و باید از مشارکت مردم بهره گرفت.
وی اظهارکرد: توجه به حقوق شهروندی باید در فضای کالبدی شهر، جذب سرمایه های خارجی و بخش خصوصی، توسعه حمل و نقل و مدهای جدید حمل و نقل در برنامه مورد توجه است.
وی گفت: در حال حاضر ماموریت فرهنگی تنها به ساخت مسجد محدود شده اما نیازمند آن هستیم در کنار مساجد به سایر اماکن فرهنگی توجه شود.
کولایی گفت: موضوع ورزش جوانان نیز با استفاده از بخش خصوصی و نظارت آن مورد توجه قرار گرفته است.
وی موضوع گردشگری و اقتصاد آن در تهران را مورد توجه دانست و گفت: نیازمندیم حریم تهران مورد توجه قرار گیرد و برنامه های مطالعاتی برای اقلیم تهران اجرا شود.
وی با اشاره به ضرورت فرهنگسازی نیز گفت: با فرهنگسازی پسمانده کاهش یافته و بسیاری از مسائل شهر رفع می شود.
وی توسعه مدیریت فضای سبز شهری و پیراشهری، مدیریت پیماند، مدیریت شبکه جمع آوری آبهای سطحی، محیط زیست از مسائلی است که در برنامه به آن توجه شده است.
وی در ادامه با اشاره به حادثه پلاسکو کاهش خطر پذیری شهر و افزایش ایمنی در برابر حوادث طبیعی و انسان ساز تاکید کرد.
وی با اشاره به ماموریت در حوزه معماری و شهرسازی نیز گفت: نوسازی و ایمن سازی بافت فرسوده ، ایمن سازی بافت های قدیمی، مورد توجه قرار گرفته است.
وی بیان کرد: ضوابط ایمنی ساخت و ساز نیازمند توجه جدی و لزوم پایبندی به طرح جامع در برنامه مورد توجه است.
وی گفت: در حوزه درآمدهای پایدار نیازمند بازبینی قوانین و عوارض هستیم و برای منابع درآمدی شهرداری برون سپاری ها با مشارکت بخش خصوصی باید انجام شود.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدیریت - برنامه - کولایی - تهران - شهرداری - مشارکت - نیازمند - ادامه - اشاره - ماموریت - توسعه - فرهنگی - هستیم - تغییر - گرفته - ایمنی - خصوصی - انسانها - قانون - مسائل - بسیاری - افزود - ضرورت - فرهنگسازی - استفاده - جوانان - ایجاد - موضوع - دانست - تدوین - واقعیت - تاکید - اینکه - شهرسازی - منافع - معماری - بازنگری -

نظر شما در مورد : تأکید کولایی بر مشارکت مردم در مدیریت شهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها