مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28376 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 مرداد 1396 -ساعت : 11:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رونمایی از  طرح تولید کامیون‌های سبز با حضور ابتکار و کشاورزیان

رونمایی از طرح تولید کامیون‌های سبز با حضور ابتکار و کشاورزیان

مازندشورا: طرح توليد خودروهاي با موتور سازگاربامحیط‌زیست EURO۴ و الحاق سيستم DPF معادل EURO۶ در محل گروه صنعتي ماموت ديزل با حضور معاون محترم رئیس‌جمهور و رئيس سازمان محیط‌زیست و منابع طبیعی، معاون وزير راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای رونمايی شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه ‌و شهرسازی به نقل از روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌ای، با حضور معاون محترم رئیس‌جمهور و رئيس سازمان حفظ محیط‌زیست، معاون وزير راه و ، استاندار قزوين، تعدادي از مديران عامل بانك صادرات، مدیرعامل گروه صنعتي ماموت و جمعي از مسئولين ذی‌ربط از طرح توليد خودروهاي با موتور سازگاربامحیط‌زیست EURO4 و الحاق  سيستم DPF معادل EURO6 در محل گروه صنعتي ماموت ديزل رونمايي گرديد.

دكتر معصومه ابتکار معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست  در اين مراسم طي سخناني اظهار داشت: یکی از رویکردهای جدی دولت توجه به کاهش آلودگی هوا در کلان شهرها و تمام محیط‌های زندگی انسان بوده که با آن سر و کار دارد که در این زمینه اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

وی با بيان اين كه سیاست‌گذاری‌ها، استانداردها و ضوابط انجام شده در ابعاد مختلف موجب شده هوای کلان شهرها بهتر از گذشته ارزیابی شود، افزود: از جمله گام‌های مؤثر در کاهش آلودگی هوا می‌توان به ارتقای کیفیت خودروهای سنگین و استانداردهای خروجی این خودروها با اهتمام و همکاری دولت و اعضای دولت اشاره کرد.

دكتر ابتکار، استانداردسازی خودروهای سنگین به یورو ۴ را اجباری دانست و اضافه کرد: امروز در شرکت ماموت از استاندارد یورو ۴ با فیلتر DPF رونمایی شد که استاندارد بسیار مناسب با شرایط خاص کشور است و میزان ذرات آلایندگی به طرز قابل توجهی کاهش می‌یابد.

وی  ضمن قدردانی از مسؤولان وزرات راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و همکاری خودروسازان در زمینه استانداردسازی خودروهای سنگین به یورو ۴ خاطرنشان کرد: این اقدام گام مؤثری در کاهش آلودگی هوا محسوب می‌شود، حتی در اتوبوس‌ها و سیستم حمل و نقل عمومی و شهری استاندارد یورو ۴ باید اجرایی و عملیاتی شود که این مهم با رضایت صورت می‌گیرد.

دكتر ابتکار خاطرنشان كرد: امروز تمام ضمانت‌ها و الزامات استاندارد یورو ۴ در گروه صنعتي ماموت دیزل یک اجرا شده که بسیار امیدوارکننده است و  با پیشرفت در این زمینه معضلات ناشی از آلودگی هوا به ویژه خودروهای سنگین حل و فصل مي شود.

وی افزود: گام مهم دیگر برای کاهش آلودگی هوا، از رده خارج کردن خودروهای فرسوده سنگین است که مورد حمایت سیستم‌های بانکی و دولت هم است و با توجه به ضوابطی که برای تردد این خودروها در نظر گرفته شده با نوسازی آن‌ها گام بسیار مفیدی در کاهش آلودگی هوا برداشته می‌شود.

معاون اول رئیس‌ جمهور خاطرنشان کرد: با استانداردسازی خودروهای سنگین به یورو ۴ علاوه بر ارتقای سطح ایمنی خودروها، میزان استانداردهای زیست محیطی هم رعایت می‌شود.

بر اساس اين گزارش مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي نيز در پاسخ به  پرسش خبرنگاران طي سخناني اظهار داشت: سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌ای براي پرداخت تسهيلات نوسازي ناوگان فرسوده و جايگزيني ناوگان جديد در بخش حمل‌ونقل كالا تفاهم‌نامه‌ای با شركت ماموت و بانك عامل امضا كرده است و بر اساس اين تفاهم‌نامه متعهد است درزمینه بازپرداخت اقساط همكاري ۱۰۰ درصدي با بانك داشته باشد و چنانچه كسي بخواهد از پرداخت اقساط عدول كند، قطعاً قابل پيگيري و برخورد است.

وي بابیان این‌که ميزان ريسكي كه بانک‌ها در اين تعهدات دارند از خيلي از وام‌هایی كه پرداخت می‌کنند كمتر است، خاطرنشان كرد: وفق تفاهم‌نامه ۸۰ درصد قيمت خريد ناوگان به‌صورت تسهيلات به متقاضيان واگذار می‌شود و مدت بازپرداخت تسهيلات حداكثر ۷ سال با نرخ سود ۱۸ درصد است كه ۹ درصد سهم متقاضي و ۹ درصد سهم سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌ای است.

اين گزارش مي‌افزايد مهرزاد فردوس مديرعامل شركت ماموت طي سخناني درابتداي اين مراسم بيان كرد: با توجه به قانون جديد دولت در سال گذشته مبني بر وجود فيلتر در کشنده‌ها براي جلوگيري از آلودگي با استاندارد بالا، ۵۰۰ دستگاه كشنده اسكانيا نوسازي و تحويل متقاضيان می‌شود.

وي افزود: در سال گذشته ۶۰۰ دستگاه اسكانيا نوسازي شده و طي سال جاري تاکنون ۵۰۰ دستگاه اسكانيا جديد تولیدشده است كه تا پايان امسال در نظر است ۳ هزار دستگاه اسكانيا نوسازي شده و در سال آينده بر اساس ميزان تعهد اين شركت، تعداد ناوگان نوسازي شده به ۵ هزار دستگاه خواهد رسيد. اين گزارش می‌افزاید با نوسازي ناوگان اسكانيا ميانگين مصرف سوخت گازوئيل از ۷۰ ليتر به حدود ۳۰ ليتر در هر ۱۰۰ كيلومتر كاهش پيدا می‌کند.

گفتني است شركت كنندگان در اين مراسم ضمن بازديد از خط توليد ماموت ديزل در پايان چند دستگاه از ۲۰۰ خودروي سنگين سبز به عنوان اولين كشنده استاندارد با محيط زيست به متقاضيان تحويل گرديد.

اضافه مي‌نمايد معاون حمل‌ونقل، معاون توسعه مديريت و منابع، مديركل دفتر رياست و مديركل دفتر ايمني و ترافيك سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي همچنين مديركل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي استان قزوين در اين بازديد مهندس كشاورزيان را همراهي مي‌كردند


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حمل‌ونقل - ماموت - معاون - آلودگی - سنگین - نوسازي - استاندارد - خودروهای - دستگاه - راهداري - اسكانيا - ناوگان - بسیار - ابتکار - گزارش - خاطرنشان - تسهيلات - پرداخت - مديركل - خودروها - استانداردسازی - صنعتي - افزود - گذشته - سخناني - مراسم - جاده‌اي - جاده‌ای - متقاضيان - زمینه - بازديد - تحويل - پايان - ميزان - كشنده - بازپرداخت - تفاهم‌نامه - اقساط - استانداردهای - جمهور - اظهار - شهرها - گرديد - توليد - شهرسازی - قزوين - گرفته - ارتقای - میزان - فرسوده - مهندس - امروز - اضافه - رونمایی - همکاری - كشاورزيان -

مطالب مرتبط با : رونمایی از طرح تولید کامیون‌های سبز با حضور ابتکار و کشاورزیان
نظر شما در مورد : رونمایی از طرح تولید کامیون‌های سبز با حضور ابتکار و کشاورزیان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*