مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28380 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 مرداد 1396 -ساعت : 16:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن

چه برنامه‌ای برای بکارگیری زنان، جوانان و سمن‌ها دارید؟

چه برنامه‌ای برای بکارگیری زنان، جوانان و

مازندشورا: شهردارآنلاین: درجلسه اعلام برنامه‌های کاندیداهای شهرداری تهران، منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران سوالات خود را از فاطمه کولایی مطرح کردند.

مازندشورا:محمد سالاری در جلسه اعلام برنامه‌های کاندیداهای شهرداری تهران خطاب به کولایی گفت: ما با هیچ کاندیدایی تعارف نداریم، لطفاً سهم زنان و جوانان را دقیقاً مشخص کنید. همچنین موضوع اقتصاد شهری مهم است اما اگر بستر کافی را فراهم نکنیم و امنیت ایجاد نشود این مسئله محقق نمی‌شود. لطفاً رویکرد خود را در مورد این موضوع اعلام کنید.

وی ادامه داد: همچنین برنامه‌ها بدون تحقق حکمرانی درست محقق نمی‌شود. اگر مدیریت یکپارچه به سرانجام نرسد قطعا به مشکل برمی‌خوریم بنابراین شهردار باید تعامل جدی با دولت و مجلس داشته باشد. برای این موضوع چه راهکاری را پیشنهاد می‌کنید؟

الهام فخاری عضو دیگر شورای شهر در ادامه گفت: چه راهکاری برای جذب همکاری سازمان های مردم نهاد دارید و به این مسئله اشاره کنید که اگر تهران وضعیت بهتری داشته باشد مهاجرپذیرتر خواهد شد در حالی که شهر گنجایش این مسئله را ندارد. برای این موضوع چه راه حلی دارید؟ چطور می‌خواهید در شهرداری از دانشگاه‌ها نیز استفاده کنید؟

فخاری تاکید کرد که حضور کولایی نمادین نیست. او به مفاهیمی مثل عدالت، شهر و قانون اشاره کرده است که گویی به فراموشی سپرده شده است.

ابراهیم امینی در ادامه جلسه گفت: با توجه به سوابق علمی و دانشگاهی که دارید مواضع خود را درباره تئوری دولت محلی در مقابل دولت ملی و روابط شورا و شهرداری را اعلام کنید.

میرلوحی عضو دیگر شورای شهر با تاکید بر اینکه حضور زنان به معنی لطافت، صلح و اصلاح رفتار اجتماعی در شهر است بیان داشت: با توجه به اینکه باید تاکید بیشتری به منظر شهر و آموزش در شهر داشته باشیم برای این موضوع چه برنامه‌ای دارد؟ در حوزه ارتباط شهرداری و دانشگاه و توجه به سمن‌ها چه راهکارهایی دارید؟

حجت نظری در ادامه جلسه با اشاره به اینکه برخی راهکارهای کولایی عملی نیست بیان داشت: مشخص کنید که برنامه شما برای استفاده از زنان و جوانان در مقابل حجم بالای بازنشستگان چیست؟ همچنین در خصوص آسیب‌های اجتماعی چه برنامه‌ا ی برای ساماندهی متکدیان، کودکان کار و معتادین دارید؟ از طرفی شاهد این هستیم که پارک‌ها برای خانواده‌ها امن نیست. برای این مسئله چه برنامه‌ای دارید؟ همچنین در رابطه با مشکل وجود مگس‌های سفید در شهر چه برنامه‌ای در نظر دارید؟

مجید فراهانی در ادامه گفت: برنامه شما برای منابع انسانی و مالی چیست؟ چرا که 60 هزار کارمند در شهرداری وجود دارد که 10 هزار نفر آنها بازنشسته هستند. برنامه خود را برای ورود جوانان اعلام کنید. همچنین برای اجرای برنامه‌های خود چه بودجه‌ای دارید؟ چرا که با شهرداری مواجه هستید که میزان بدهی‌های او چهار برابر بودجه سالیانه است. همچنین چه فکری برای بازسازی منابع و کسب منابع جدید دارید؟ از طرفی براساس یک پژوهش جهانی مردم شهرداری‌ها را فاسدترین می‌دانند. برنامه عملیاتی شما برای مقابله با این فساد چیست؟

نژادبهرام افزود: رویکرد شما به عنوان دانش آموخته حوزه روابط بین الملل در حوزه شهری چیست؟ شهری که تا به امروز توسط پزشکان، نظامیان و پزشکان اداره شده است.

صدراعظم نوری در ادامه جلسه گفت: در شهرداری تهران 63هزار پرسنل مشغول به کار هستند که سهم زنان در آن 17 درصد است. امیدواریم که شورای شهر تهران و شهرداری روندی داشته باشند تا روند حضور زنان بهبود پیدا کند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دارید؟ - شهرداری - ادامه - همچنین - موضوع - برنامه‌ای - جوانان - مسئله - برنامه - اعلام - چیست؟ - تهران - شورای - اشاره - اینکه - منابع - تاکید - کولایی - مقابل - روابط - پزشکان - اجتماعی - رویکرد - برنامه‌های - سمن‌ها - بکارگیری - لطفاً - نمی‌شود - دارید - فخاری - راهکاری - استفاده -

نظر شما در مورد : چه برنامه‌ای برای بکارگیری زنان، جوانان و

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها