مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28523 -تاریخ انتشار : شنبه 21 مرداد 1396 -ساعت : 11:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

۱۱ فوتی و ۲ مفقودی در سیل اخیر

مازندشورا: شهردارآنلاین: سخنگوی اورژانس کشور گفت: در سیل اخیر ۱۱ فوتی، ۲مفقودی و ۱۴ مصدوم داشتیم.

مازندشورا:مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور در رابطه با آخرین وضعیت سیل در استان‌های درگیر این حادثه بیان داشت: طی دو اطلاعیه احتمال سیل در برخی استان‌های کشور اعلام شده بود. همچنین وزارت بهداشت به ۱۱ دانشگاه و زیرمجموعه آن در رابطه با این حادثه آماده‌باش داده بود.

وی با اشاره به اینکه در سیل اخیر ۲۷ نفر مصدوم، فوتی و مفقودی داریم، افزود: ۱۴ نفر در سیل اخیر مصدوم شده‌اند که ۱۰ نفر آنان در استان خراسان رضوی، ۳ نفر خراسان شمالی و یک نفر در گلستان دچار حادثه شدند.

خالدی در ادامه گفت: این حادثه ۱۱ فوتی داشته است که هشت نفر آن در خراسان‌رضوی، دو نفر در گلستان و یک نفر در خراسان شمالی بوده‌اند. همچنین دو مفقودی نیز در گلستان وجود دارد.

سخنگوی اورژانس کشور تاکید کرد: در درمان مصدومان مشکلی وجود ندارد و اورژانس‌ها نیز در حالت آماده‌باش هستند.

وی با اشاره به اینکه در بخش بهداشت باید کار‌ها با حساسیت بیشتری انجام شود، گفت: باید در خصوص بیماری‌های واگیردار و واکسیناسیون ارزیابی صورت گیرد. همچنین در حال بررسی سیستم آب آشامیدنی هستیم تا اطمینان حاصل شود که مردم با مصرف آب لوله‌کشی مشکل بهداشتی پیدا نکنند که این نتیجه تا ظهر اعلام می‌شود.

او تاکید کرد: احتمال دارد در هفته‌ پیش‌رو سمنان و بخش‌های شمالی شهر تهران نیز درگیر این حادثه شوند.

خالدی از مردم خواست که از اقامت در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند و ضمن مواجه شدن با سیلاب فاصله ۱۵ تا ۲۰ متری خود را از رودخانه‌ها رعایت کنند و در صورت بروز حادثه با ۱۱۵ تماس بگیرند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حادثه - مفقودی - خراسان - شمالی - گلستان - همچنین - خالدی - اورژانس - مصدوم - سخنگوی - اینکه - تاکید - رودخانه‌ها - اشاره - احتمال - استان‌های - اعلام - رابطه - آماده‌باش - بهداشت - درگیر -

نظر شما در مورد : ۱۱ فوتی و ۲ مفقودی در سیل اخیر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها