مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28548 -تاریخ انتشار : شنبه 21 مرداد 1396 -ساعت : 19:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طرح هادی یکهزار و 500 روستای مازندران روی کاغذ

طرح هادی یکهزار و 500 روستای مازندران روی کاغذ

مازندشورا: ساری - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت که طرح هادی برای افزون بر 2 هزار و 400 روستای بالای 20 خانوار طبق مصوبه برنامه چهارم تهیه ولی برای حدود یکهزار و 500 روستا تاکنون اجرایی نشده است .

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد خانی نوذری روز شنبه درنشست شورای برنامه ریزی مازندران افزود : تاکنون طرح هادی در 742 روستا که یک سوم روستاهای بالای 20 خانوار مازندران را شامل می شود، اجرایی شد.
وی گفت که اجرای طرح هادی روستایی تنها در 493 روستا تکمیل شد و در 249 روستا نیز در دست اجراست که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری با تامین اعتبار به اتمام برسد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران دلیل عقب ماندگی در اجرای طرح هادی در روستاهای این استان را کمبود اعتبار اعلام کرد.
خانی ابرازامیدواری کرد که با تامین اعتبار ، اجرای طرح هادی درتمام روستاهای دارای طرح در برنامه ششم توسعه یا سال 1400 تکمیل شود.
** 20 هزار مسکن روستایی نیمه تمام
مدیرکل بنیاد مسکن مازندران همچنین گفت که هم اکنون 20 هزار مسکن روستایی در این استان نیمه کاره است که تا پایان سال جاری حدود 70 درصد از این پروژه ها تکمیل می شود.
خانی افزود : با اجرای طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی از سال 86 تاکنون حدود 80 هزار واحد مسکونی در روستاهای مازندران نوسازی و بهسازی شد.
مازندران سه هزار روستا دارد که 45 درصد از جمعیت سه میلیون و 283 هزار نفری این خطه شمال کشور در این مناطق سکونت دارند.
خبرنگار : حسین فلاحتی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
6982/1654


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - روستا - اجرای - روستایی - روستاهای - اعتبار - تکمیل - استان - بنیاد - بهسازی - نوسازی - فلاحتی - مدیرکل - خبرنگار - افزود - برنامه - پایان - تامین - تاکنون -

نظر شما در مورد : طرح هادی یکهزار و 500 روستای مازندران روی کاغذ

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها