مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2856 -تاریخ انتشار : دوشنبه 06 خرداد 1392 -ساعت : 21:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تشکیل شورای راهبردی نظارت بر فضای مجازی مازندران

مازند شورا: مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات مازندران گفت: شورای راهبردی نظارت بر فضای مجازی استان تشکیل شد.

به گزارش مازند شورا: مهر، ابوذر قرباني عصر دوشنبه در جلسه شوراي راهبردي نظارت بر فضاي مجازي مازندران اظهار داشت: با توجه به گسترش روزافزون تكنولوژي فناوري اطلاعات و بكارگيري آن در همه عرصه ها خصوصاً فضاي مجازي، ضرورت تشكيل اين شورا احساس شده بود.
 
وي افزود: فلسفه تشكيل شوراي راهبردي نظارت بر فضاي مجازي استان برخورد آگاهانه، هوشمندانه و مدبرانه با تهديدات فضاي مجازي در سطح كلان و راهبردي است.
 
قرباني با اشاره به اينكه هدف اين شورا به هيچ وجه صرفاً برخورد امنيتي با موضوع فضاي مجازي نيست، افزود: تصميم سازي و ارائه پيشنهاد سياست ها و برنامه هاي كلان حمايت از توليد محتوا و توسعه زيرساخت جهت ارتقاي كمي و كيفي توليدات متنوع و مبتني بر ارزش هاي انقلابي و اسلامي در كنار بررسي تهديدات امنيتي از جمله مهم ترين اهداف تشكيل اين شورا است.
 
دبير شوراي راهبردي نظارت بر فضاي مجازي استان، نظارت مستمر بر عملكرد دستگاههاي مرتبط با فضاي مجازي را ديگر شرح وظايف اين شورا دانست و ادامه داد: سياستگذاري در خصوص تشويق و ترغيب مستمر بخش هاي خصوصي و مردمي براي فعال شدن در عرصه توليد محتواي مطلوب فضاي مجازي از جمله برنامه هاي اين شورا است.
 
وي حمايت و تقويت ترويج خط و زبان فارسي در فضاي مجازي با تاكيد بر هويت اسلامي ايراني و سياست گذاري در خصوص ذائقه سنجي و ذائقه سازي در حوزه محتواي فضاي مجازي متناسب با فرهنگ كشور را اهداف ديگر تشكيل اين شورا ذكر كرد و اظهار داشت: به منظور پيشبرد اهداف اين شورا، كميته هاي تخصصي مانند آموزش، فرهنگ سازي، رصد، زيرساخت، حقوقي و رسانه هاي مجازي، ذيل شورا تشكيل خواهد شد.
 
قرباني گفت: به زودي جلسه مشترك اعضاي شوراي راهبردي نظارت بر فضاي مجازي با مديران رسانه هاي مجازي استان تشكيل خواهد شد.
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فضای مجازی،مازندران - -

نظر شما در مورد : تشکیل شورای راهبردی نظارت بر فضای مجازی مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها