مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28565 -تاریخ انتشار : شنبه 21 مرداد 1396 -ساعت : 18:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بسیج مظهر مردمسالاری دینی است

فرمانده سپاه کربلای مازندران:

بسیج مظهر مردمسالاری دینی است

مازندشورا: ساری - فرمانده سپاه کربلای مازندران از بسیج به عنوان مظهر مردمسالاری دینی یاد کرد و گفت: ورود بخش مردم سالاری دینی در موضوع علم ماندگار خواهد بود.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد حسین بابایی عصر شنبه در بازدید از مرکز رشد بسیج علمی،پژوهشی و فناوری با بیان اینکه ما برای رسیدن به کشور الگو در افق زمانی ۱۴۰۴ نیازمند کشف زوایای جهان علم هستیم، افزود: در میان تمام ادیان آسمانی و شبه دین‌ها، هیچ دین و مرامی همچون اسلام دستور و تأکید به علم‌اندوزی و شکافتن دانش‌ها ندارد و ائمه ما نیز در این زمینه سرآمد هستند؛ همچون باقرالعلوم، لقب امام پنجم و به‌معنای شکافنده علوم یا لقب امام رضا (ع) که عالم آل محمد در تمام زمینه‌های علوم تجربی، مهندسی و انسانی است و متخصصان با دقت در احادیث متوجه خواهند شد که شاید بسیاری از مبانی علوم ما را ائمه اطهار بیان و پایه‌گذاری کرده‌اند.

فرمانده سپاه مازندران گفت: ما به‌عنوان سپاه و بسیج وظیفه داریم تا زمینه را برای استعدادهای عالی مردمی ایجاد کنیم، تا افرادی از میان مردم که علاقمند به کار علمی هستند، بویژه جوانان، بتوانند استعداد خود را شکوفا سازند.

سردار بابایی با بیان اینکه حداقل کار ما ایجاد فضاهایی به نام مراکز رشد و تهیه امکانات اولیه برای کار این افراد است، افزود: افرادی که صاحب ایده هستند، بنیه مالی قوی ندارند تا خود به تنهایی کار کنند؛ لذا افتخار می‌کنیم که در بسیج در سراسر کشور و از جمله مازندران مراکز رشد ولو ساده و کوچک اما بسیار غنی فراهم کرده‌ایم و آنهایی که با این ظرفیت آشنا شدند، از آن استفاده می‌کنند و پیشرفت‌های خوبی نیز تا کنون داشته‌ایم.

وی افزود: خواست ما این است که اطلاع‌رسانی بیشتری شود تا افراد بتوانند از این مراکز در جهت ارائه و آزمایش ایده و سپس تبدیل آن به پروژه و در نهایت محصول استفاده کنند و همچنین، با گسترش تعداد مراکز رشد در استان، دسترسی‌پذیری آن را راحت‌تر سازیم.

سردار بابایی با بیان اینکه بسیج مظهر مردم‌سالاری دینی است، خاطرنشان کرد: اگر بسیج در مبحث علم ورود کامل پیدا کند، بخش مردم‌سالاری دینی در موضوع علم ریشه‌دار و ماندگار خواهد شد و قطعا آثار و ثمرات خوبی برای کلیت نظام اسلامی و با نگاه فراتر برای جهان اسلام و برای جامعه انسانی خواهد داشت.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مراکز - اینکه - بابایی - افزود - سردار - مازندران - بتوانند - افراد - استفاده - افرادی - مردم‌سالاری - زمینه - همچون - اسلام - فرمانده - انسانی - ایجاد -

نظر شما در مورد : بسیج مظهر مردمسالاری دینی است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها