مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28570 -تاریخ انتشار : شنبه 21 مرداد 1396 -ساعت : 23:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هشدار مدیریت بحران مازندران نسبت به بارش های رگباری و جاری شدن سیلاب

هشدار مدیریت بحران مازندران نسبت به بارش های رگباری و جاری شدن سیلاب

مازندشورا: ساری - ایرنا - اداره کل مدیریت بحران استانداری مازندران عصر شنبه نسبت به ناپایداری های جوی همراه با بارش باران و احتمال وقوع سیلاب در مناطق مختلف استان هشدار داد .

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، مدیریت بحران مازندران با انتشار اطلاعیه ای نوشت که براساس پیش بینی هواشناسی از امروز تا دوشنبه 23مرداد در ساعات بعد از ظهر و شب ناپایداری هایی به شکل افزایش ابر ، رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد در دامنه ها و ارتفاعات استان رخ خواهد داد.
به نوشته این اطلاعیه ؛ به دلیل وقوع بارش های رگباری به صورت نقطه ای و محلی ، احتمال جاری شدن روان آب و سیلاب در مناطق شیب دار و دامنه ها و رودخانه ها پیش بینی می شود .
مدیریت بحران مازندران به تمامی هم استانی ها و مسافران توصیه کرد که در محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی استان بخصوص در شب و در زمان بارندگی ، با رعایت نکات ایمنی و کسب اطلاعات شرایط مسیر ، تردد کنند.
در این اطلاعیه تاکید شده است : با توجه به پیش بینی بارش های رگباری و وقوع رعد و برق در دامنه ها و ارتفاعات استان و احتمال بالا آمدن آب و طغیان رودخانه های ، توصیه می شود که مردم از برپایی چادر ،کوه پیمایی ، طبیعت گردی ، اقامت و تردد در فضاهای باز و حریم رودخانه خودداری کنند .
مدیریت بحران مازندران از دامداران و ساکنین بومی هم خواسته است تا هشیار باشند که هنگام وقوع رعد و برق و بارش های رگباری نکات احتیاطی و ایمنی را رعایت و دام های خود در مناطق امن نگهداری کنند .
این اداره کل از تمامی دستگاههای اجرایی مرتبط و نیروهای امدادی و خدماتی هم خواسته است تا ضمن آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات امدادی ، آمادگی لازم جهت هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی همچون گذشته ،داشته باشند .
بارش باران و وقوع سیل در 48 ساعت گذشته در برخی مناطق استان گیلان ، سمنان، گلستان و خراسان شمالی و رضوی سبب کشته شدن 12 نفر و وارد شدن خساراتی شد.
بر اساس گزارش ها ، بارش باران و وقوع سیل در استان گیلان تاکنون بیش از یکصد میلیارد ریال خسارات در بخش کشاورزی و زیر ساخت‌ ها ، پل و بناهای موجود در این استان وارد کرده است.
علاوه بر این در پی بارش ها در برخی مناطق استان گلستان به 845 نفر از حادثه دیدگان و مسافران گرفتار در جاده های این استان امدادرسانی شد .
همچنین جاری شدن سیل در استان خراسان شمالی بیش از 10 میلیارد ریال به تاسیسات زیربنایی ، خانه های مسکونی و بخش کشاورزی خسارت وارد کردو صدها تن را به چادر های اسکان وقت کشاند .
خبرنگار :رضا غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7335/1654


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - مناطق - مدیریت - رگباری - بحران - مازندران - رودخانه - اطلاعیه - دامنه - باران - گذشته - امدادی - باشند - کشاورزی - میلیارد - گلستان - خراسان - گیلان - شمالی - خواسته - تمامی - انتشار - خبرنگار - گزارش - سیلاب - ارتفاعات - احتمال - رعایت - توصیه - مسافران - ایمنی -

نظر شما در مورد : هشدار مدیریت بحران مازندران نسبت به بارش های رگباری و جاری شدن سیلاب

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها