مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28577 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مرداد 1396 -ساعت : 02:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فرماندارعباس آباد : محرومیت از رخدادهای خبری سلامتی و نشاط در جامعه را از بین می برد

فرماندارعباس آباد : محرومیت از رخدادهای خبری سلامتی و نشاط در جامعه را از بین می برد

مازندشورا: نوشهر- ایرنا - فرماندارعباس آباد با اشاره به اهمیت و نقش رسانه ها در افزایش سطح آگاهی جامعه گفت : محرومیت از رخدادهای خبری سلامتی و نشاط در جامعه را از بین می برد.

مازندشورا: به گزارش ایرنا ، حق الله کثیری عصر شنبه در آئین تجلیل از خبرنگاران در تالار پذیرایی ارکیده شهرسلمانشهر شهرستان عباس آباد افزود : خبرنگاران در واقع به عنوان پل ارتباطی میان مسئولان و مردم هستند و نباید این حرفه را ضعیف جلوه داد و چنین نگاهی نشانه ضعف مسئولان است .
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ظهارداشت : امروز خبرنگارانی که بتوانند خبرهایی هدفمند ، اثرگذار و مخاطب پسند در جامعه تهیه کرده و انعکاس دهند به نظرم در کارشان موفق خواهند بود و در این دنیای پیچیده فناوری اطلاعات و موقعیت های اجتماعی خبرنگاران باید به ناگزیر به این سمت و سو بروند.
فرماندارعباس آباد گفت : مساله مهم تر شغل خبرنگاری با توجه قداست و کرامتی که در جامعه دارد درعین حال این قشر بی ادعای و زحمت کش جامعه با مشکلاتی هم مواجه هستند و چنین وضعیتی از اینکه در انگیزه و تلاش آن ها تاثیر داشته باشد ، دور از انتظار نیست.
کثیری ، پایین بودن سطح درآمد ، نداشتن امنیت شغلی و دشواری این حرفه را از مهم ترین مشکلات برسر راه فعالیت خبرنگاران در جامعه معرفی کرد و ادامه داد : این حرفه متاسفانه بدرستی در نظام اسلامی تعریف نشده است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عباس آباد نیز با انتقاد از تاخیر دراطلاع رسانی بموقع رویدادهای خبری دراین شهرستان با اظهارتاسف گفت : اینکه پس از 48 ساعت از رخدادهای خبری در شهرستان انعکاس یابد چنین رویه ای بدور از رسالت خبرنگاران است.
محمد رحیمی پور، مقوله آموزش به عنوان یک عنصر بسیار مهم و اثرگذار برای حرفه ای شدن اصول خبرنگاری برای فعالان عرصه اطلاع رسانی در این شهرستان بسیار ضروری دانست و افزود : در این حوزه برنامه ریزی شده تا با بهره گیری از استادان مجرب بتوان یک کارگاه آموزشی حوزه خبرنگاری در این شهرستان برپا کنیم .
به گزارش ایرنا، روز 17 مرداد 1377 برابر با هشتم اوت سال 1998 شهر مزار شریف افغانستان توسط نیروهای طالبان اشغال شده که دیپلمات های ایرانی به همراه شهید محمود صارمی در کنسولگری ایران، توسط گروه طالبان به شهادت رسیدند.تا مدتها از سرنوشت شهید صارمی و هشت دیپلمات ایرانی خبری نبود ولی بعد از مدتی پیکرهای مطهر آنها دریک گور دستجمعی در خرابه‌های پشت کنسولگری کشف شده و پیکر آنان 22 شهریور 1377 به تهران منتقل شد. پیکر مطهر شهید محمود صارمی دربهشت شهدای شهر بروجرد درکنار همرزمانش مدفون است.
دراین آئین از با اهدای لوح سپاس از خبرنگاران شرکت کننده تجلیل به عمل آمد.
خبرنگار : مهراب زکی پور کینجی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
1654/7078 /


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خبرنگاران - جامعه - شهرستان - صارمی - خبرنگاری - محمود - اسلامی - دراین - رسانی - اینکه - کثیری - بسیار - طالبان - کنسولگری - ایرانی - دیپلمات - انعکاس - اثرگذار - عنوان - افزود - رخدادهای - مسئولان - تجلیل - ایرنا - خبرنگار - فرماندارعباس - گزارش -

نظر شما در مورد : فرماندارعباس آباد : محرومیت از رخدادهای خبری سلامتی و نشاط در جامعه را از بین می برد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها