مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 28589 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مرداد 1396 -ساعت : 13:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جان گرفتن102واحدصنعتی کوچک در شهرک های صنعتی مازندران در دولت یازدهم

جان گرفتن102واحدصنعتی کوچک در شهرک های صنعتی مازندران در دولت یازدهم

مازندشورا: ساری- ایرنا- معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی مازندران با بیان اینکه 94درصد صنایع استان کوچک هستند، گفت: با تدبیر و حمایت دولت یازدهم، 102واحد غیر فعال مستقر در شهرک ها ،دوباره فعالیتشان را از سر گرفتند.

مازندشورا: کامران علیپور شنبه شب به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ، صنایع کوچک را مولد اشتغال و رونق اقتصادی در مازندران دانست و افزود: فعالیت این واحد ها از طریق بسته رونق تولید بوده است.
در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تولید واشتغال، دولت یازدهم بسته های رونق تولید واشتغال را با هدف رشد اقتصادی، ایجاد فرصت های شغلی پایدار، گسترش بخش خصوصی و به خصوص تعاونی ها، توسعه صادرات غیر نفتی و مقررات زدایی را از طریق ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تهیه و ابلاغ کرده است.
وی اضافه کرد:همچنین در مدت چهار سال گذشته ،364 قرارداد جدید فعالیت واحد های صنعتی در شرکت شهرک های صنعتی استان مازندران منعقد و به بهره برداری رسیده است.
وی با اشاره به اینکه این واحد ها از 20 تا 70 درصد تسهیلات یارانه ای دولتی برخوردار شدند، بیان داشت: پنج هزار و980 نفر نیز در این واحدها مشغول به کار شدند.
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی مازندران به مزیت صنایع کوچک در استان مازندران اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت حفاظت از محیط زیست و کمبود زمین ، صنایع کوچک به ویژه صنایع وابسته به بخش کشاورزی همواره مورد حمایت جدی تر دست اندرکاران استانی و ملی است.
علیپور به مشکلات پیش رو واحدهای صنایع کوچک نیز اشاره کرد و توضیح داد: به دلیل بالا بودن هزینه تولید، رقابت پذیری محصولات این واحدها در بازار ضعیف است .
وی داخلی و نوآوری کردن صنایع کوچک را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: بهبود کیفیت و استاندارد سازی محصولات با توان داخلی، ارتقاء ارتباط بین بخش های دولتی، عمومی و خصوصی و توجه بیشتر به هدف گذاری بازار مصرف در فضای الکترونیکی از راهکارهای برون رفت از مشکلات صنایع کوچک است.
وی وضعیت زیر ساختی 39شهرک و ناحیه صنعتی مازندران را مطلوب ارزیابی کرد و بیان داشت: وجود 12تصفیه خانه ، گاز رسانی به بیش از 31شهرک و ناحیه صنعتی ، 14ایستگاه آتش نشانی ، برگزاری 474دوره آموزشی و برگزاری 42تور صنعتی از جمله خدمات چهارساله دولت یازدهم در شرکت شهرک های صنعتی مازندران است.
وی به وجود 2هزارو 504واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر از این تعداد یکهزارو 696واحد با حجم سرمایه گذاری 22هزارو 892میلیارد ریال فعال هستند.
خبرنگار : سید رضا هاشمی کروئی ** انتشار دهنده: محسن حسن نیا
6990


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : صنعتی - صنایع - مازندران - اشاره - تولید - استان - یازدهم - دولتی - مشکلات - واحدها - داخلی - برگزاری - ناحیه - گذاری - بازار - محصولات - واشتغال - خبرنگار - حمایت - علیپور - اقتصادی - فعالیت - خصوصی - مقاومتی - اقتصاد - برداری -

نظر شما در مورد : جان گرفتن102واحدصنعتی کوچک در شهرک های صنعتی مازندران در دولت یازدهم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها